TWEEDE GROTE B.Z.B.-OEFENING De Heineken brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen. Op dinsdagavond 20 oktober jl. hield onze Rotterdamse Bedrijfszelfbescher ming voor de tweede maal een grote oefening op het terrein van de brou werij. In tegenstelling tot de vorige keer, 11 juni 1963, vond deze oefe ning in het donker plaats, waardoor het geheel zo mogelijk nog realisti scher werd. In totaal namen aan deze oefening 195 mensen deel. Van onze brouwerij kwamen in actie twee brandweer- en twee E.H.B.O.-ploegen, een reddings-, een ordedienst- en een verbindings- ploeg. Leden van de jeugdbrandweer waren bij laatstgenoemd onderdeel ingedeeld als ordonnans. Personeel van de B.Z.B. van Unilever N.V. (hoofdkantoor Museumpark) nam aan deze oefening deel met een E.H.I.O.- en een reddingsploeg. (E.H.I.O. is Eerste Hulp in Oorlogs tijd). Tevens „leverden" zij de Enige E.H.I.O.'sters van de B B. (foto links). De gewonden werden allen naar de afvoer- plaats in de dependance gebracht; rechts mei. Scheffers van de Heineken E.H.B.O.-ploeg. De zwaargewonden werden op brancards uit het mouterijgebouw naar beneden getakeld. schminkploeg en een aantal gewon den. De derde groep, die op het rampterrein opereerde, bestond uit le den van de Bescherming Bevolking (wijk 29), die een brandweer-, een reddings- en een E.H.I.O.-ploeg, als ook een aantal gewonden had ingezet. De opzet van de oefening was in grote trekken gelijk aan die van vorig jaar. Na de veronderstelde bominslag in de mouterij, klonk om 19.35 uur het alarmsignaal op de fabrieksfluit. Het hoofd van onze B.Z.B. maakte daarop met zijn com mandanten snel een verkenning en nadat plaats en omvang van de ramp

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 8