VIJF JAAR IDEEËNBUS" yy een geschenk voor elk goed idee LU STR U M ACTI E E***" x\\% Op 1 oktober 1964 bestond de Ideeënbus bij Heineken vijf jaar. Deze gelegenheid heeft de Centrale Ideeënbus commissie aangegrepen om de ideeënbus eens extra onder de aandacht van alle personeelsleden te brengen. Want al blijkt uit de cijfers, die u elders in dit artikel zult vinden, dat de ideeënbus in die vijf jaar zijn recht van bestaan wel heeft bewezen, wij zijn toch van oor deel, dat het beter kan, dat wil zeggen, dat er toch nog meer ideeën zouden kunnen worden ingediend dan in de afgelopen vijf jaar het geval is geweest. Hierbij denken wij vooral aan het feit, dat nagenoeg alle inge diende ideeën afkomstig zijn van het personeel, werk zaam in de produktiesector. Nu weten wij wel, dat het I EN VOOR MET PERSONEEL V HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ De Ideeënbus - een heuglijk feit Het is met zeer veel genoegen, dat wij deze extra editie van „Vers van 't Vat" zien verschijnen, aangezien het hier gaat om de introductie van een nieuw lang verbeid facet van het leven in ce brouwerij", namelijk de geboorte van Jc ideeënbus. Het is ontegenzeglijk een feit, dat de evolutie van de maatschappij en daarin ondermeer ook van het bedrijfsleven door de eeuwen heen zich heeft vol trokken door het gebruikmaken van ner denkvermogen van de mens en de ver wezenlijking van de daaruit voortge sproten ideeën. Vanaf de oorsprong der mensheid werd idee op idee geboren en uit deze ontelbare miljoenen ideeën kristalliseerde zich uiteindelijk de werkelijkheid van vandaag. Geheel in het teken van vandaag de twintigste eeuw staat de uitvinding van de ideeënbus. Een simpel idee zoals de meeste ideeën zijn dat niets anders behelst dan tussen bedrijf en personeel een vruchtbare samenwerking tot stand te brengen, welke gericht is op perfectionering (d.w.z. besparing) van het bedrijf. Immers, de ervaring heeft uitgemaakt, dat het dik wijls juist de mensen zelf zijn, die aan machines staande, of volgens bepaalde methoden werkend, door de praktijk te ervaren opeens kleinere of grotere perfectiemogelijkheden zien van hun werk materiaal oi werkwijze. De invoering van de ideeënbus nu, maakt het mogelijk door in het praktijk brengen van ingezon den ideeën zowel de onderneming als ook het perso neel hiervan profijt te laten trekken. Dit feit en daarmee het in het leven roepen van de ideeënbus willen wij daarom een heuglijk feit noemen in de geschiedenis van de Heinekens' Bierbrouwerij Maatschappij N.V. DE DIRECTIE Afbeelding van de extra editie, die vijf jaar geleden ter gelegenheid van de „geboorte" van de Ideeënbus verscheen. wat moeilijker is voor degenen, die in de administratie of de commercie werkzaam zijn, om ideeën in deze sectoren naar voren te brengen. Maar dit kan geen afdoende verklaring zijn voor het feit, dat er praktisch helemaal geen ideeën uit die sectoren naar voren komen. Wij willen dan ook vooral de personeelsleden, werkzaam in administratie en commercie, aansporen eens extra aandacht te schenken aan het bestaan van de ideeënbus. Vooral ook voor hen is door de Centrale Ideeënbus commissie ter gelegenheid van het eerste lustrum een speciale actie in het leven geroepen, een actie waarover hierna meer gegevens zullen volgen. Naast deze opwekking tot meer activiteit is hier een woord van waardering op zijn plaats voor de wijze, waarop het personeel uit de produktiesector belangstel ling voor de ideeënbus heeft getoond. Uit de cijfers van de afgelopen vijf jaar blijkt, dat er geen grote schomme lingen in het aantal ideeën zijn geweest, hoewel een lichte daling wel te bespeuren is. Daarom zouden wij tot alle werknemers in de produktie sector willen zeggen: doe er nog eens een schepje op. U hebt getoond, dat u het kunt en dat er onder u ideeën leven, die van grote waarde kunnen zijn. Daarom: de speciale actie geldt ook voor u! VOORSTELFORMULIER Laten wij thans overgaan op de inhoud van deze actie, u bent misschien intussen wat nieuwsgierig geworden. Om te beginnen ontvangt u allen bij dit nummer van Vers van 't Vat een exemplaar van het voorstelformu- lier, dat voor de indiening van ideeën gebruikt wordt. Wij geloven niet, dat wij het erg mis hebben, als wij zeggen dat dit formulier voor een vrij groot aantal personeelsleden een eerste kennismaking is! Toch is het al gedurende vijf jaren bij iedere ideeënbus (die op verschillende plaatsen op de kantoren en in de bedrijven zijn bevestigd) zo maar voor het grijpen. Overigens is dit de laatste keer, dat het formulier in deze gedaante verschijnt, want binnenkort komt van onze huisdrukkerij een eigen Heineken voorstelformulier, dat voortaan gebruikt zal worden. U zult bij de volgende uitgave van Vers van 't Vat een exemplaar van dit nieuwe formulier aantreffen. WIJZIGING VAN DE BELONINGSFORMULE Verder zal er een wijziging worden aangebracht in de formule, die de ideeënbuscommissies hanteren bij het vaststellen van de beloningen. Deze wijziging geldt reeds voor de duur van de speciale actie, maar blijft ook na afloop daarvan van kracht. Het gevolg van deze wijziging zal zijn dat het gemid delde niveau van de beloningen niet onbelangrijk hoger komt te liggen. 2

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 4