Nieuwe successen voor Bossche tamboercorps Het kan gewoon niet op! De kranige Bossche Heineken tamboers zegevier den opnieuw, ditmaal in Schiedam, waar zij op zaterdag 12 september jl. deelnamen aan het jaarlijks terug kerende Drumbandconcours, dat voor de zesde keer werd gehouden. In dit door de vereniging „De Schiedamse Gemeenschap", sectie muziek, geor ganiseerde concours, behaalden zij een eerste prijs mèt beker. In één woord: geweldig! Want de concurrentie was zwaar (28 corpsen in de afdeling drumbands) en wanneer er dan van de in totaal van 160 te behalen pun ten 137 daarvan bij elkaar worden geblazen en getrommeld, mogen wij daarop best eens even trots zijn. De toekenning van de punten was geba seerd op vier rubrieken, nl. technische en rhytmische uitvoering (evt. zui- Een (fotografische) opname van het tamboercorps tijdens het optreden voor de jury van het Drumbandconcours, dat op 12 september jl. in Schiedam werd gehouden. In het openluchttheater gaven onze muzikanten voor het in groten getale samengestroomde publiek nog enkele nummers ten beste. satoren in het openluchttheater nog enkele extra nummers voor een zeer talrijk publiek ten gehore. Na afloop van dit Schiedamse optreden waren onze tamboers te gast in de raads- kelder van onze Rotterdamse brou werij. Goed 9 uur werd de terugtocht naar Brabants hoofdstad in een prima stemming aanvaard. Ten slotte nog een woord van hartelijke dank voor de werkelijk sublieme ont vangst in de raadskelder, aan het adres van de heer Nuboer, die helaas verhinderd was zelf aanwezig te zijn, en de niet minder kranige blazers verwier ven samen de eerste prijs in hun afdeling. doch die, als gastheer, op voortref felijke wijze was vertegenwoordigd door zijn assistent, de heer Slieker. Ik zou echter tekort schieten, wanneer ik verzuimde ook de heren Tompkins en Grevink te betrekken in de dank, die hen beslist toekomt voor hun zo verdienstelijke medewerking bij dit „muzikale" uitstapje van ons Bossche tamboercorps naar Schiedam. vRh criticus, met grote kennis van zaken uiteraard. Het strekt ons tamboer corps dan ook zeker tot eer, wanneer deze deskundige in zijn juryrapport vermeldt: „Geheel maakte uitstekende indruk. Bravo Heineken!" De aan wezigheid van de corpsmascotte, de krijgshaftige bok William Hops, was voor één der jury-leden, de heer H. J. M. Freysen, aanleiding in zijn rap port, zij het ook buiten zijn officiële bevindingen, de vraag te stellen: bok liep uit de maat. Waarom? Overigens maakt onze beste bok wel furore bij het publiek. Dit bleek weer eens over duidelijk in Schiedam, waar het op treden van William allerwegen groot succes oogstte. Mocht er soms eens een min of meer passende bijnaam aan deze statige verschijning worden gegeven, dan zou deze bv. kunnen luiden: de goodwillkweker, want hij kan er wat van, die William! Tijdens dit concours bracht ons tam boercorps op verzoek van de organi verheid), klank, tempo en marsdisci pline. Voor elk dezer rubrieken kon den maximaal 10 punten worden be haald. Voorzitter van de jury was de De kranige trommelaars adjudant-kapelmeester van het Fan farecorps der Genie uit 's-Hertogen- bosch, de heer W. J. von Berg, die bekend staat als een streng muziek 20

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 22