FOTOCLUB HEINEKEN ROTTERDAM Eenvoudig en doeltreffend En dan de tocht langs de eeuwenoude molens (één van 1720!). Eenzaam staan ze in het veld of langs de Rotte- meren. De mensen hier moeten, zo dachten wij, zonder bussen of trein in de nabijheid, geheel op eigen huis zijn aangewezen. Maar supersnelle brommers „bezeten" door „beatle- kop" jongens en -meisjes maakten het ons duidelijk, dat de rage, die wij in de stad vrezen, ook het platteland heeft veroverd. In menig slaapkamer tje in rustige verafgelegen huisjes zullen, zo peinsden wij, naast de be kende spreuken op fluweel en met eikenhouten lijst, foto's van Elvis, Cliff of Rolling Stones prijken Dan volgt langs de Rottemeren een grasdijk, enkele kilometers lang. Maar op die dijk graasden koeien. Duizen den moeten het zijn geweest als men keek naar de door hen achtergelaten visitekaartjes. En daartussen moesten wij, zo goed en kwaad als het ging, een heenkomen zoeken. Dat ons tempo daardoor sterk werd vertraagd, kon den zij noch wij helpen. Tot onze teleurstelling bleek het nabijzijnde to rentje niet dat van Zevenhuizen; dat spitsje was te zien aan het einder waarheen wij ons welgemoed op weg begaven. De beloning was een fraaie medaille en een minuscuul bekertje. Wandelen, schreven wij in de aan vang van dit verslagje, ;s gezond. Niet alleen om de lichaaniSDeweging, maar ook om de stank en de slechte lucht van de stad te ontvluchten. Loopt u ook eens mee? vdBg HEINEKEN WANDELAAR NAM DEEL AAN KENNEDYMARS De wandelsportvereniging „De Wol- stad" uit Tilburg organiseerde van 12 op 13 september jl. voor de tweede maal een Kennedymars (80 km). Deze mars, destijds door president Ken nedy „ingesteld" als een uitdaging aan de Amerikanen om een sportieve prestatie van formaat te leveren, heeft ook buiten de Verenigde Staten veel navolging gevonden. Onder de deelnemers, die in de nacht van 12 op 13 september jl. in Tilburg van start gingen, bevond zich ook de heer Van der Hoff, voorzitter van de W.S.V. „Heineken Rotterdam". Met zijn zestig jaren legde hij de tachtig kilometer van Tilburg over Dongen, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Uden- hout, Oisterwijk, Moergestel, Hilva- renbeek, Goirle en weer terug naar De prestatie van wandelaar Van der Hoff werd met deze trofee beloond. Tilburg, af in 13 uur en 50 minuten, een prestatie om trots op te zijn. Eventuele liefhebbers maken wij er op attent, dat genoemde wandelsport vereniging voornemens is volgend jaar haar derde Kennedymars te or ganiseren. Op 1 oktober jl. bestond de fotoclub één jaar. Een jaar geleden zijn wij gestart met 31 leden en aspirant-leden en het verheugt ons u thans te kunnen mededelen dat na een jaar van enthousiast werken, het aantal leden is gegroeid tot 53. Op de ledenvergadering van 7 oktober 1964 werd het bestuur voor het komende verenigings jaar als volgt gekozen: voorzitter: H. Kleijn Hesselink; secretarissen: C. Riet dijk, G. van Pujfelen; penningmeester: A. A. Frenks; commissarissen: T. Dikken, L. F. Boom. Besloten werd de mogelijkheid om tot oprichting van een SMALFILMSECTIE te komen in overweging te nemen. Teneinde enig inzicht te krijgen in het aantal HBN'ers dat deze tak van vrije-tijdsbesteding beoefent en dit mogelijk in clubverband zou willen activeren, verzoeken wij belangstellenden even een berichtje te willen sturen aan de heer Kievits, afd. gistkelder, tel. 248. In de loop van het jaar werd begonnen met de oprich ting van een fotografische bibliotheek. Wij beschikken thans over 21 boeken en ingebonden periodieken, terwijl het in de bedoeling ligt ieder jaar nieuwe werken aan te schaffen. Gelukkig mogen wij constateren dat, naar mate onze beginners de techniek onder de knie krijgen, ook de belangstelling voor de bibliotheek toeneemt om door middel van studie de fijne kneepjes van het vak te leren beheersen. Besloten werd de electronenflitser in het vervolg gratis aan de leden ter beschikking te stellen. We zullen ook trachten in het komende seizoen een expositie te houden van het werk van de leden. Na gegaan zal worden op welke plaatsen in kantoor en bedrijf de beste werken tentoongesteld zullen kunnen en mogen worden. Ten slotte is besloten om met ingang van het nieuwe verenigingsjaar ons aan te sluiten bij de Bond van Neder landse Amateur Fotografen Verenigingen. Mogen wij allen die wel fotograferen of filmen, doch nog geen contact met onze vereniging gehad hebben, uitnodigen eens een clubavond te komen bezoeken? Het bestuur Hoe de bierkeurders in Beieren te werk gingen vertelt een ooggetuige uit 1873 op de volgende wijze: „Het gebeurde in de Schleibürgerbrau, een bierhuis in de Fingergassl te München. Drie Münchener bierkeurders, die evenwel niet meer van gemeenteweg waren aan gesteld maar die het bierkeuren als een erebaantje be schouwden, goten op een bank het bier, dat gekeurd moest worden, waarna zij er met hun strakzittende leren broek op plaatsnamen. Ze namen een bord op hun schoot, aten een stevig maal en dronken er ettelijke biertjes bij, tot het beslissende ogenblik was aange broken. Een van de keurders stampte met zijn voet op de grond en de drie keurders stonden tegelijkertijd op. De bank kleefde echter aan de broeken en ging een eindje mee omhoog. Dat was het bewijs, dat het bier van Schleiburg het beste was in heel München." (Uit „Horeca" van 29 mei 1964) 17

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 19