VAN ONZE VERENIGINGEN BILJARTNIEUWS R.L.T.C. „HEINEKEN" W.S.V. „HEINEKEN-ROTTERDAM" WANDELEN IN ZEVENHUIZEN Ons lid Lammens maakte een exportserie" van 602 caramboles. In ons Versevat van september heeft u kunnen lezen, dat de biljarts weer in prima staat zijn. Op een van de eerste speelavonden hebben we kun nen constateren tot welke prestaties een goede tafel een speler kan inspi reren. Ons lid Lammens (hij speelt een gemiddelde van 2)4) maakte toen namelijk een „exportserie" van (schrikt u niet) 602 caramboles! Wel iswaar gebeurde dit in een zg. vrije partij, waarbij het wedstrijdvoor schrift inzake het spelen in de hoeken niet werd toegepast. Deze geweldige serie werd dan ook gemaakt in een van de hoeken van het biljart. Niet temin blijft het een prestatie van for maat, temeer omdat Lammens twee maal de speelbal via een losse-band- stoot weer in goede positie moest brengen. De partij werd gearbitreerd door Zijlmans, een van onze beste spelers. In de vele jaren dat de bil jarts in Hollandia staan is naar alle waarschijnlijkheid een dergelijke pres tatie nog niet geleverd. Bravo Lam mens! Inmiddels zijn de eerste wedstrijden in de competitie gespeeld. De eerste uitwedstrijd was tegen Pelmolen, waarvan wij met 93 wisten te win nen. Wensveen was ook hier weer de beste speler ondanks zijn verhoogde gemiddelde. Spros, die dit jaar voor het eerst uitkomt, zal ons in deze competitie menig winstpuntje bezor gen; hij speelt rustig en leert van elke gespeelde partij. De thuiswedstrijd tegen BP heeft Heineken ondanks goed spelen punten gekost. De oorzaak van de zware nederlaag (10-2), die wij leden, was, dat BP op één uitzondering na alleen spelers heeft met een laag ge middelde, wat voor ons een te moeilijke opgave bleek. Ons lid Key bijvoorbeeld moest in zijn partij 139 caramboles maken, terwijl zijn tegen stander er slechts 51 behoefde te sco ren. Door goed spel en mooie series wist A. Borst zijn partij te winnen. Het was onze enige zege op die avond. Ten slotte volgt hier voor de biljart liefhebbers het winterprogramma. Op de avonden, dat er niet voor de com petitie gespeeld wordt, is er gelegen heid voor vriendschappelijke wed strijden. 10-11 HeinekenSunlight 21-11 HeinekenShell B 12-1 Shell CHeineken 26- 1 HeinekenPelmolen 10-2 BPHeineken 23- 2 HeinekenE.N.C.K. 11-3 SunlightHeineken 23- 3 Shell BHeineken 13- 4 HeinekenShell C De Geus Zaterdag 29 augustus was een groot aantal supporters op het tenniscom- plex van „Insulinde" aanwezig om de strijd tussen Insulinde 4 en Heineken 1 gade te slaan voor plaatsing in de le klasse der zaterdagmiddagcompe titie. Helaas heeft ons team, ondanks de vele aanmoedigingen, deze plaats niet kunnen bereiken, daar het met 14 de eer aan „Insulinde" moest laten. Alleen ons gemengd-dubbel, mej. KleyngeldVan Houweninge, wist zijn partij te winnen. Toch wil ik nogmaals hulde brengen aan Heineken 1, bestaande uit de dames J. M. Kleyngeld en N. Roos en de heren G. A. van Ginneke en H. van Houweninge, dat op zulk een schitterende wijze het kampioen schap in zijn afdeling wist te behalen. Ik wens hen voor het komende sei zoen veel succes. Hopelijk dan weer een kampioenschap en ook de laatste stap: de promotie naar de le klasse! Supporter De bestuursvergadering, die op dins dag 15 september j.l. aan de feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van onze vereniging voorafging, had een vlot en geani meerd verloop. Het voorlopig financieel verslag van de penningmeester en de voorgelezen notulen van de vorige vergadering door de secretaris werden zonder meer goedgekeurd. Het bestuur, dat zich herkiesbaar had gesteld werd in zijn geheel met alge mene stemmen herkozen. Het bestaat uit de heren: E. C. A. van der Hoff voorzitter en marsleider W. H. van den Berg secretaris C. Timmers penningmeester en plaats vervangend marsleider Bij de rondvraag werd een aantal vragen gesteld over de gehouden Vierdaagse te Nijmegen; kritiek werd uitgeoefend door de heren Jonas en Rispens. Mej. Roldaan zou gaarne meer training zien voor de Vierdaagse en mej. Wolkenfeit brak een lans voor op tijd starten. Hierna was het officiële gedeelte achter de rug en ging de koffie rond met een schijf van de reusachtige Bossche koek, die de W.S.V. „Heine- ken-Den Bosch" voor het éénjarig bestaan had aangeboden, welke geste zeer op prijs werd gesteld. Vanzelfsprekend werd daarna wat van het „nobelste bier" in de kelen van de dorstige wandelaars gegoten en bleef men gezellig koutend met een prettig achtergrondmuziekje van de bandrecorder van de heer Van der Hoff nog geruime tijd bijeen. vdBg Dat wandelen een gezonde sport is behoeft geen betoog. Alle mensen, die regelmatig teveel slaatjes consumeren of frietkauwers zijn, kunnen wij wan delen van harte aanbevelen. Zij be vorderen door wandelen gewichts afname. Wandelen in Zevenhuizen is een bele venis. Kent u Zevenhuizen? Neen? Dan had u mee moeten gaan. Het is een welvarend dorp, bestaande uit meer dan zeven huizen, hetgeen wij, na een slordige telling, constateerden. Moderne winkels, zelfbedieningsbe- drijven (natuurlijk, waarom niet?) en riante bungalows. Wij wandelden door Moerkapelle. Bekend van de kaart, maar nooit geweest. Mooie oude kerk, fraai raadhuis en verschil lende zeer oude boerderijen. Landweg getjes door een vlak polderland, waarboven een enkele grijze en witte wolk dreef. De vrees voor regen was slechts door één enkele bui aan de start bewaarheid. 16

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 18