HOOGSTE OMZET CAFÉ 'T FUST VAN ROTTERDAM Met een jaaromzet van 1400 hl bier, dat is een gemid delde van bijna elfduizend glazen per week, legde café 't Fust aan het Stadhuisplein te Rotterdam voor het boekjaar 1963/64 beslag op de eerste plaats onder de grote afnemers van onze Maasstedelijke brouwerij. Ter viering van dit „kampioenschap" waren de beide eigenaars, de heren J. Kregel sr. en K. van Duin, met hun echtgenoten, de heer J. Kregel jr. met echtgenote, alsmede het gehele personeel op woensdag 21 oktober jl. onze gasten in de raadskelder van de brouwerij. Op deze bijeenkomst was voorts aanwezig een broer van een der eigenaars, de heer L. Kregel sr., die reeds meer dan veertig jaar bij Heineken in dienst is, alsook diens zoon, de heer L. Kregel jr., chef van onze postkamer te Rotterdam. De beide eigenaars hebben ook nog andere dan alleen zakelijke banden met de brouwerij. De heer Kregel sr. is geruime tijd, in totaal zestien jaar, in onze dienst geweest, waarna hij in 1935 op eigen wieken ging drijven. Na een „aanloop" in Den Haag, vestigde hij zich in 1940 in café Mathenesse in Rotterdam, een mooi bedrijf, waarvan zijn zoon thans eigenaar is. De heer Van Duin was slechts korte tijd in de oorlogsjaren in dienst van Heineken Rotterdam, waar 'hij belast was met de distributie van kroonkurken en bierviltjes. Namens Heineken sprak de heer Nuboer, districts verkoopleider, de gasten toe. Hij gewaagde van een grote prestatie, door bedrijf en personeel geleverd, een prestatie, die, naar hij hoopte, in het komende jaar nog weer verbeterd zou worden. De heer Nuboer liet zijn woorden van dank en waardering vergezeld gaan van een stoffelijk blijk, een fraaie schildering van de hand van de heer P. Cottaar. Hierop staat een reusachtig fust afgebeeld, getooid met een spandoek, waarop deze De heer Nuboer sprak de gasten toe. De beide eigenaars en hun echtgenoten met de schildering, die in middels een ereplaats in het café heeft gekregen. V.l.n.r. de heer Nuboer, mevrouw en de heer Van Duin, de heer en mevrouw Kregel. recordomzet is vermeld. Het fust is geplaatst op een door brouwerspaarden getrokken wagen, met op de bok de heren Kregel en Van Duin. Voorts ontvingen de beide eigenaars uit handen van de heer Nuboer een persoonlijk geschenk, terwijl ook de personeelsleden elk een kleine attentie uitgereikt kregen. Na het dankwoord van de heren Kregel en Van Duin bleef men bij een glaasje bier nog enige tijd gezellig bijeen. Begin oktober kwam een achttal gas ten uit Zuid-Afrika, voor het meren deel hoteliers, de Amsterdamse brou werij bezoeken. Zij troffen in Hol land het prachtigste herfstweer aan dat mogelijk was en lieten zich in het zonnetje op het terras van de kantine gaarne fotograferen. V.l.n.r. mevrouw Van der Merwe, mevrouw Mader, de heren Van der Merwe, Van Castricum, Stierlin, Van Rensburg en Mader, allen uit Pretoria.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 15