LWEDSTRIJD 1964 L. de Vleeschauer, Zelzate, lid van „Geduld Overwint Alles"; B. Bijl, Oldeberkoop, lid van „De Rietvoorn". Onze directeur, de heer Van de Griendt, overhandigde de prijzen aan de gelukkige winnaars. De deelnemers op hun beurt uitten hun dank voor het gebodene op deze geslaagde hen gelsportdag. Desgevraagd wilden zij best weten, dat zij hoopten volgend jaar weer van de vispartij te mogen zijn. Tegen achten werden de gasten per bus naar het station gebracht, zodat ieder in de gelegenheid was nog dezelfde dag thuis te komen. Welk visserslatijn men daar heeft laten ho ren is ons niet bekend, maar de ver halen over een bijzonder prettige dag zullen beslist niet overdreven zijn. Het initiatief van de heer Duiker van de afdeling reclame, zelf een enthou siast en kundig sportvisser, is geble ken zeer goed uitvoerbaar te zijn. De eerste Heineken Nationale Hengel- wedstrijd is algemeen in goede aarde (pardon, goed water) gevallen. Wij mogen vertrouwen, dat in de ko mende jaren talrijke Nederlandse hengelaars aan dit evenement zullen deelnemen. nauwelijks een „stootje". De vissen, die, zoals jurylid Blaaser bewees, wel degelijk aanwezig waren, lieten zich maar moeilijk vangen. De zeer goed verzorgde lunchpakket ten (zelfs aan het zout voor het ei was gedacht) en de uitstekend sma kende koffie vormden een prettige onderbreking. Een en ander werd zonder enig gejuich (natuurlijk, bij hengelen geen lawaai), maar met veel stil enthousiasme ontvangen. Toen om drie uur „inpakken" werd geblazen, bleek er hier en daar toch te zijn gevangen; niet veel, maar vol doende om de prijswinnaars te kun nen aanwijzen. standen, die sommigen van hen op één dag hebben moeten afleggen om in Vinkeveen aanwezig te kunnen zijn. Winnaar van de eerste prijs en hou der voor een jaar van de Heineken wisseltrofee werd de heer J. Groot- jans uit Nieuwenhage, lid van de hengelsportvereniging „Het Dobber- Overzicht van de finale van de Heineken Nationale Hengelwedstrijd 1964. Iedere deel nemer viste „onder" zijn eigen provincievlag. Hoewel de vangsten tegenvielen, werd er toch voldoende vis aan de haak geslagen om de prijswinnaars te kunnen aanwijzen (links). Onze directeur, de heer Van de Griendt, over handigt hier de wissel trofee aan de titel houder, de heer Grootjans (rechts). Tegen vijven kwamen deelnemers en juryleden (allen waren de gehele dag onze gasten) bijeen in 't Koelschip. Tijdens het biertje, dat de inmiddels weer wat „bijgewarmde" hengelaars zich goed lieten smaken, stelde de jury de uiteindelijke uitslag vast, waarna de voorzitter van de jury de namen van de prijswinnaars be kendmaakte. Niet omdat het resultaat van de strijd zo belangrijk is, maar terwille van de geschiedschrijving en voor hen, die hiervoor belangstelling heb ben, willen wij u de uitslag niet ont houden. Temeer niet, omdat u hier mee tevens een indruk krijgt van de namen van de verenigingen, waarvan de prijswinnaars lid zijn en van de af tje" te Terwinselen. De tweede tot en met de negende prijs werden gewon nen door de heren Fr. Veeke, Leur, lid van „De Kleine Voorn"; G. de Graaf, Beusichem, lid van „De Rietvoorn"; W. C. van Leusden, IJmuiden, lid van „Velsen"; W. de Jong, Lekkerkerk, lid van „De Lek"; M. Meester, Bergen op Zoom, lid van „De Karper"; J. Bosman, Genemuiden, lid van „Het Zwarte Water"; 9

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 11