HEINEKEN NATIONALE HENGEL Op zaterdag 19 september jl. vond bij Vinkeveen de finale plaats van de eerste Heineken Nationale Hengelwedstrijd. Dit evenement, dat enige tijd geleden door onze afdeling reclame in samenwerking met de Alge- mecne Hengelaarsbond onder de beoefenaars van een der meest verbreide sporten in ons land werd gelanceerd, heeft zich van meet af aan in een grote belangstelling mogen verheugen. Dit kwam onder meer tot uit drukking in het feit, dat ondanks de betrekkelijk korte tijd van voor bereiding zich een boven verwachting groot aantal deelnemers uit 76 verenigingen) voor de eerste nationale hengelwedstrijd-onder-de-Heine- ken-vlag heeft aangemeld. Een finale veronderstelt een vóór selectie. Deze werd op 25, respec tievelijk 26 juli (naar keuze van de verenigingen) gehouden in de vorm van plaatselijke wedstrijden. Uit deze vóórwedstrijden, waarbij de deelnemers in één van de vier categorieën (brasem/blei, karper, voorn en baars) op de grootste vis aasden, kwamen ten slotte de eerste prijswinnaars per provincie als fina listen te voorschijn. Dit waren er 35 en niet 44, aangezien niet overal in den lande in alle vier categorieën een winnaar uit de bus was gekomen. Van de plaatselijke wedstrijden kun nen we nog vermelden, dat, naar wij vernamen, men het initiatief van Heineken zeer op prijs heeft gesteld. Aan de vóórwedstrijden zelf heeft men met veel animo deelgenomen en daaraan ook het nodige plezier be leefd. Voor de drie besten in elke categorie had Heineken per vereni ging drie medailles beschikbaar ge steld. De 35 uitverkorenen verzamelden zich op de dag van de finale 's mor gens in restaurant „De Piasmolen" te Vinkeveen, waar de koffie reeds klaar stond. Na de verwelkoming door de heer Arendsen, onze reclamechef, was men getuige van de overdracht van de door Heineken beschikbaar ge stelde, fraaie wisseltrofee aan de jury. Dit gebeurde op nogal spectaculaire wijze, toen voor de ogen van de aan wezigen plotseling Neptunus, de god van de zee, compleet met kroon, drie tand en zeewier, opdook uit de woe lige baren om de trofee te overhan digen aan twee leden van de jury, die voor deze gelegenheid met „De Bierboeier" scheep waren gegaan. De voltallige jury bestond uit de he ren J. van Geest, C. Nieuwenhuyse en R. Bosma, respectievelijk voorzitter en leden van de wedstrijdcommissie van de Algemeene Hengelaarsbond. Voor de finale had tevens in de jury plaatsgenomen de welbekende acteur (en sportvisser) Jan Blaaser. Nadat de deelnemers een blik op de glinsterende en schitterende trofee hadden geslagen, vertrokken zij per boot naar het wedstrijdterrein, waar zij, zoals dat heet, hun visstekken kregen aangewezen. Toen werd het menens. Tegen een achtergrond van elf grote provincievlaggen begonnen de finalisten zich te concentreren (peilen, voeren, enzovoort), waarvoor ongeveer vijf minuten werd gegeven. Daarna klonk het startsignaal en vanaf dat ogenblik bestond de om geving voor de hengelaars niet meer en hadden zij alleen maar aandacht voor de „pen". Helaas was er weinig leven in de „pennen" te bespeuren, Uitgeleide gedaan door „De Bierboeier", ver trokken de finalisten per boot naar het wed strijdterrein. Neptunus, de god van de zee, kwam uit de golven opgedoken om hoogstpersoonlijk de wisseltrofee aan de heren Blaaser (I.) en Van Geest (m.) van de jury te overhandigen. 8

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 10