Op verzoek van de heer B. G. van Os van Delden, managing director van Heineken Ltd., Londen, maakte de Variomaton van 10 tot 24 augustus een toer door Zuid-Engeland. Gedurende deze trip deed de rijdende ton de volgende plaatsen aan: Tilbury, Whitstable, Canterbury, Lewes, Brighton, Portsmouth, Brighton, Hastings, Folkstone, Dover, Ramsgate, Margate, Whitstable, Sheerness en Tilbury. In deze twee weken legde de ton bijna duizend kilometer op de weg af. Een opmerkelijk feit is, dat zich geen enkel mankement heeft voorgedaan, ondanks de soms tamelijk steile hellingen, die de Variomaton moest beklimmen. Kwam er een zeer steile heuvel, dan werd de ton getrokken door de speciale Heineken vrachtauto, die als servicewagen de hele toer heeft meegemaakt. De bemanning van de Variomaton bestond uit Miss Heineken (mej. Ellen Honcoop uit Zandvoort), Mr. Peter Paine (vertegenwoordiger Heineken Ltd.), A. W. Schipperijn (publiciteitsman) en Frits van der Lee (bestuurder). Tijdens de toer werd het nodige reclamemateriaal uitgedeeld zoals ballonnen, speldjes, fotoviltjes, foto's van Miss Heineken en drukwerkjes met de gegevens over de Variomaton. Verder legde de ton per dag bij gemiddeld vijf pubs (café's) aan en reed hij mee in verschillende grote carnavalsoptochten. De pers heeft veel aandacht aan deze toer geschonken. Volgens een berekening van het reclamebureau van Heineken Ltd. werd de Variomaton door ongeveer twee miljoen mensen gezien, hetzij in werkelijkheid op straat, hetzij door middel van foto's in de plaatselijke kranten. Ten slotte nog een aardig voorval, dat wij optekenden uit de mond van de heer Schipperijn. „Op weg naar de badplaats Ramsgate passeerden wij een militair vliegveld, waar toevallig juist een helikopter opsteeg voor een oefen- vlucht langs de kust. Het toestel cirkelde laag boven onze hoofden en de bemanning maakte ons duidelijk, dat zij graag een kistje bier zou ontvangen. Aan dit verzoek werd uiteraard graag voldaan (zie de foto). Later werd met verscheidene R.A.F.-officieren in de mess menig glaasje Heineken gedronken." De vrachtwagen, die de Variomaton naar Enge land bracht, gaat hier aan boord van de ferry boot te Rotterdam. De ton tijdens de deelname aan de carnavals optocht in Whitstable. De bemanning van de helikopter liet een man zakken om een kistje Heineken op te halen. SUCCESVOLLE TRIP VAN DE VARIOMATON DOOR ZUID-ENGELAND 20

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 22