Nieuwe fustenwasmachine te Rotterdam geïnstalleerd genwoordig wordt alle lege embal lage op de nieuwe losplaats neergezet en vandaar met vorkheftrucks via een aanzienlijk kortere weg (zie de schets) door een in de muur gemaakte ope ning in perron „leeg" gebracht. Verder zijn de transportbanen, met behulp waarvan de kisten naar de uitpakafdeling in de bottelarij ver voerd worden, verlegd en tevens ver lengd, zodat hun beginpunt nu dicht bij genoemde muuropening ligt. Van de gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt om de arbeidssituatie ter plaatse belangrijk te verbeteren. Ook is bij de nieuwe ingang een grote ver- keersspiegel geplaatst, met behulp waarvan de uitgaande vorkheftruck bestuurders kunnen zien of de weg naar buiten vrij is. Aan de nieuwe ingang van perron „leeg" is een verkeersspiegel bevestigd, met behulp waarvan de uitgaande vorkheftruckbestuurders kunnen zien of de weg naar buiten vrij is. Op de foto is duidelijk te zien, dat er op dat moment juist een vorkheftruck in aantocht was. De nieuwe fustenwasmachine, waar over wij in het vorige nummer reeds schreven, is inmiddels geïnstalleerd en in gebruik genomen. Deze machine is van hetzelfde type als die, welke begin 1961 in Amsterdam werd ge plaatst. Dit type is destijds door een Friese firma in samenwerking met Heineken technici ontwikkeld uit de melkbussenspoelmachine. In de te Rotterdam geplaatste installatie zijn bovendien nog enkele extra voorzie ningen aangebracht, waardoor het mogelijk is, zowel de fusten voor binnenlands gebruik als die voor de export te verwerken. Ook kunnen fusten van verschillende grootte door elkaar in de machine behandeld wor den, die verder nog in staat is zowel staande als liggende vaten te ver werken (dit laatste in verband met de plaats van de spongaten). Het reinigen van de vaten vindt in verschillende fasen na elkaar plaats. De fusten worden met behulp van een door lucht aangedreven mechanisme door een soort tunnel gevoerd, waarin ze achtereenvolgens verschillende rei nigingsbehandelingen ondergaan. Het reinigingsproces kan van fase tot fase gevolgd en gecontroleerd worden door enkele ruiten die zich in de tunnelwand bevinden. De capaciteit per uur van de nieuwe installatie, die u op de foto links ziet afgebeeld, is 400 vaten van het binnenlandse type en 300 vaten van het exportmodel. Bij de foto rechtsonder: Achter elkaar gaan de vaten de tunnel in. Links het bedieningspaneel. 3

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 5