Drie 22-tonners voor nieuwe ketelhuis te Amsterdam Per schip aangevoerd werden de ketels in Amsterdam over geladen op zg. diepladers en vervolgens naar de brouwerij getransporteerd (foto links). De eerste ketel wordt op zijn plaats gezet. Op de achtergrond de machinekamer (foto links onder). Langzaam maar zeker gaat hier de derde ketel naar zijn uit eindelijke bestemming (foto midden). De eerste van de twee nieuwe schoorstenen, die elk in twee gedeelten werden aangevoerd (foto rechts onder). Na een nachtelijk transport door de straten van de hoofdstad arriveerden vrijdag 3 juli jl. op het terrein van onze brouwerij in Amsterdam drie reusachtige ketels, bestemd voor het in aanbouw zijnde ketelhuis. De drie gevaarten, elk met een gewicht van 22 ton, waren van „Bronswerk" in Amersfoort per schip naar Amsterdam vervoerd en daar overgeladen op drie aanhangers, zg. diepladers, die de ketels tenslotte op hun bestemming brachten. Het op hun uiteindelijke plaats zetten van de ketels gebeurde dinsdag 7 en woensdag 8 juli jl. met behulp van machtige kranen, die de kolossen voorzichtig op de inmiddels gereedgemaakte vloer neerlieten. De eveneens voor het ketelhuis bestemde nieuwe, stalen schoorstenen, twee stuks, kwamen enkele dagen later aan. Zij werden elk in twee stukken aangevoerd, die op het terrein van de brouwerij aan elkaar gelast werden. Nadat de ketels geplaatst en de schoorstenen opgericht zijn, wordt het ketelhuis verder afgebouwd. Het zal te zijner tijd één geheel gaan vormen met de bestaande machinekamer. 1

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 3