WANDELSPORT Heineken aan de start bij de Vierdaagse! Met Nêerlands grootste wandelfestijn, de Internationale Vierdaagse Afstand marsen te Nijmegen, nu vlak voor de boeg (van 28 t/m 31 juli), is het mij een genoegen u mede te delen, dat dit jaar dertien Heineken wandelaarsters en wandelaars aan de start zullen ver schijnen. In tegenstelling tot hetgeen in het meinummer van Vers van 't Vat omtrent de Heineken deelname werd aangekondigd, is het helaas onmogelijk gebleken, dat deze dertien enthousiaste tippelaars als één groep op één zelfde afstand zullen uitko men. Wél echter zal, tenminste op de laatste dag van deze wandelmarathon, getracht worden als één Heineken groep, bestaande uit Rotterdamse en Bossche wandelliefhebbers, de altijd weer enorm feestelijke en indrukwek kende intocht mee te maken, zodat de duizenden en nog eens duizenden juichende toeschouwers, evenals vorige jaren, stellig het „Daar heb je Heine ken" zullen laten weerklinken. In feite bedraagt het aantal Heineken deelnemers veertien, want, evenals twee jaar geleden, is onze Engelse wandelvriend en Heineken collega uit Londen, Mr. Ch. Heath, die zich zo langzamerhand op de Nederlandse wegen op zijn gemak gaat voelen, dit jaar ook weer van de Vier daagse partij. Hartelijk welkom, Mr. Heath! Vanzelfsprekend zal ook hij op de laatste dag dan deel uit maken van het Heineken contingent. Onze Lcndense vriend is echter niet alleen naar de Keizer Karelstad ge togen, want een met hem bevriend walking-minded" Brits echtpaar met dochter en zoon, heeft de reis naar het Mekka van de wandelsport mee gemaakt om voor de eerste keer te trachten het in hun land bijzonder hoog genoteerd staande Vierdaagse Kruis triomfantelijk naar huis mee terug te nemen. Het is nl. zo, dat de wandelsport in Engeland zich op geen „kilometers" na in die belang stelling mag verheugen, als dat bij ons het geval is. Vandaar, dat aan deze beloning voor het volbrengen van een wandelprestatie als onze Nijmeegse Vierdaagse, zulk een grote waarde wordt toegekend. Van de zes deelnemende Rotterdamse Heineken wandelaars, lopen er vier op de 30 km, een op de 40 km en een op de 55 km. Zij zijn echter in gezelschap van zeven Bosschenaren van wie er twee op het 30 km par cours, vier op het 40 km en eveneens een op het 55 km parcours worden „ingezet", terwijl er van onze vijf Engelse vrienden drie op de 40 km en twee op de 55 km afstand zullen uit komen, onder wie Mr. Heath. Het is wel zeker, dat er een hechte wandel band tussen deze in totaal achttien deelnemers zal groeien, hetgeen nog zal worden bevorderd door het feit. dat alle achttien in hetzelfde hotel te Nijmegen konden worden onderge bracht, nl. in hotel „Union", Molen straat 55. Van harte wens ik onze sportieve collega's uit Londen, Rot terdam en 's-Hertogenbosch, alsmede onze vier Engelse vrienden, een heel prettig verblijf in Nijmegen toe, dat naar wij hopen met succes zal worden bekroond! vRh Jaarvergadering wandelclub Op 8 juli jl. hield de Bossche wandel club haar jaarvergadering. Van het in zijn geheel aftredende bestuur waren alleen de voorzitter en de secretaris/penningmeester herkiesbaar. Beide heren bleven op hun post, ter wijl verder nog in het bestuur werd gekozen mej. W. Lammers. Nadere bijzonderheden zullen in het volgende Vers van 't Vat worden bekendge maakt. Visconcours van hengelsport vereniging „HEINEKEN" Op de eerste de beste dag van de opening van het nieuwe hengelseizoen, 30 mei jl., organiseerde onze Bossche hengelsportvereniging een visconcours in haar viswater het „Putterse Wiel" te Herven bij 's-Hertogenbosch. Klok slag 10 uur legden 25 deelnemers in en het was de heer P. Verkennis, die als eerste een vis op het droge bracht (zie foto). Toen om half twaalf voor de waterbewoners het sein „veilig" werd gegeven, bleken 52 van hen aan de haak te zijn geslagen, waarvan 18 slachtoffers (gelukkig voor hen!) de lengte nog niet hadden en dus hun natte vrijheid herkregen. De totale lengte van de gevangen vissen bedroeg 8,211/2 m. Concourswinnaar en daarmede tevens kampioen 1964 werd de heer H. v. d. Laar, die 7 vissen met een gezamen lijke lengte van 1,261/2 m had weten te verschalken. Door dit resultaat mocht de heer Van de Laar de wissel beker van de kampioen 1963, de heer Bolsius, overnemen. Op de tweede plaats eindigde de heer P. Baks, die weliswaar 8 vissen had gevangen, doch wier gezamenlijke lengte 2\A cm beneden die van de door de winnaar gevangen exemplaren bleef. Met 7 stuks, die een totale lengte van 1,13 m hadden, eiste de heer J. Truni de derde plaats in dit over 't algemeen prettig en succesvol verlopen con cours, voor zich op. Tevens werden, op grond van de door hen in deze onderlinge viswedstrijd behaalde pres taties, de deelnemers aangewezen, die Den Bosch hebben vertegenwoordigd bij het hengelen, welke tak van sport was opgenomen in het wedstrijdpro gramma van de vijfde Interbrouwerij- sportdag, die inmiddels heeft plaats gehad en waarover u elders in dit nummer van Vers van 't Vat een uit voerig verslag kunt lezen. Dit eerste Bossche visconcours werd 's avonds in de bedrijfskantine besloten met de officiële prijsuitreiking, waaraan een feestelijk tintje was verbonden door het optreden van een bevriende car navals-vereniging. (Ze krijgen er ook nóóit genoeg van, die Bosschenaren!) Onnodig te zeggen dat de stemming, mede daardoor, voortreffelijk was. vRh

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 27