VAN ONZE VERENIGINGEN HEINEKEN'S REiSVERENIGING „Vers van 't Vat" Zondag 5 juli jl. was dan weer de grote dag voor onze reisvereniging. Mogen de in het achter ons liggende verenigingsjaar gehouden contact- en feestavonden zeer hebben bijgedragen tot versteviging van de onderlinge band tussen de leden, er is toch maar één busreis. Als gewoonlijk werden wij begunstigd door fraai zomerweer, hetwelk in niet geringe mate tot het welslagen van deze dag heeft bijgedragen. Een vol gend voornaam punt bleek de weder om door het bestuur voortreffelijk gekozen route. Een compliment voor het bestuur is hier dan ook zeker op zijn plaats. Bezien wij nog even in vogelvlucht de gemaakte reis (zie ook de tekening), dan krijgen wij globaal het volgende beeld. Vertrek om half acht van de brouwerij waarna, na een rit gedeel telijk over de „oude weg", om onge veer tien uur de koffie werd gebruikt in hotel Bergzicht, nabij de Leusder- heide. Hierna ging het via Voort huizen richting Uddelermeer, waarbij de traditionele „openlucht-verloting" VOOATHUUfN J warme „groene bedstede". Geen grote wegen, geen achteropkomend verkeer, slechts de rust en het regelmatig getik van vele voeten en af en toe een lied. Vanwege de grote warmte hadden wij toch bijna drie uitvallers, maar op het laatste moment werd de eer van de groep gered door een uitgekiende op stelling, waarin werd gelopen. Tamboerkorpsen haalden ons op en zij trommelden ons nieuwe energie in, zodat de groep als geheel „fris en veerkrachtig" over de eindstreep marcheerde. Na de bekende medaille of hanger in ontvangst te hebben genomen kon eindelijk de kwellende dorst daad werkelijk worden gelest met het „meest getapte bier" dat, „vers van 't vat" gerede aftrek vond. vdBg W.S.V. „Heineken" liep de „Open het Dorp"-mars werd gehouden. Het noen maal werd vervolgens ge nuttigd in het Pannekoeken- huis te Ede. Na een rit door onze nog steeds onvolprezen midden-Veluwe, werd ver volgens ruim gelegenheid tot verpozing geboden in de uitspanning Julianatoren. nabij Apeldoorn. Vandaar een doorstoot naar Scher- penzeel, waar de aanval werd geopend op een voor treffelijk diner. Dank zij de goede muzikale begeleiding bleek het daarna, ondanks de volle magen, voor velen geen bezwaar „de beentjes" van de vloer te doen. Aan alles komt een einde, zo ook aan deze dag. Even dreigde een verkeers opstopping op de weg Utrecht-Rot terdam, later op de avond, nog roet in het eten te gooien. Gelukkig had een ieder toch nog de mogelijkheid vóór twaalven thuis te zijn. Zoals de volksmond zegt is dit vooral voor de dames van belang. Helaas konden enkele leden door ziekte of anderszins deze reis niet meemaken. Wij hopen hen de volgende busreis met des te groter animo in ons midden te hebben. Een genieter De mars „Open het Dorp" in Arnhem werd door ons op zaterdag, 13 juni jl. in een tropische hitte ge'open. Dokter Klapwijk wuifde persoonlijk de duizenden wandelsportliefhebbers en -hebsters uit. Het parcours leidde gedeeltelijk langs de „Dorp"-gebouwen en gaf daardoor een uitstekend beeld van de vorde ringen, die de bouw reeds had ge maakt. En als wij zo nu en dan een blik konden werpen op de reeds aan wezige patiëntjes, dan wisten wij, dat het geld niet beter had kunnen worden besteed. De tocht zelf, 20 km lang, ging, even als vorig jaar, door de aangrenzende bossen van het „Dorp", langs koren velden, over mulle zandpaden, heuvel op en heuvel af, ja zelfs door de zeer H.B.B.Scheidsrechterscombinatie 4—1 Woensdag 17 juni jl. speelde H.B.B. vcor de vijfde maal tegen een combi natie van Rotterdamse scheidsrech ters. Deze lustrumwedstrijd, die een zeer geanimeerd verloop had, werd door H.B.B. met 41 gewonnen. Met de rust stonden de partijen nog op gelijke voet, maar in de tweede helft moesten de scheidsrechters het tegen de echte voetballers afleggen. Na afloop ging men gezamenlijk naar de raadskelder van de brouwerij, waar men nog enige tijd gezellig bijeenbleef. 24

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 26