25-jarig jubileum F. H. Steeneken AFSCHEID J. SMEETS DANKBETUIGINGEN Op 12 juni j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer F. H. Steeneken bij Heineken in dienst trad. Ter gele genheid hiervan was er een receptie in 't Koelschip, waar onder grote belangstelling de jubilaris en zijn ge- zin werden gehuldigd. Uit het enthou siasme waarmee achtereenvolgens zes sprekers het woord tot de jubilaris richtten, kwam sterk naar voren hoe veel goodwill hij de afgelopen 25 jaar had gekweekt, niet alleen in Neder land maar ook bij verschillende bui tenlandse vestigingen. De heer Timmer onderscheidde in de loopbaan van de jubilaris een tech nisch en een commercieel gedeelte. Het technisch gedeelte begon in 1939 in Rotterdam. Kort na de oorlog ver trokken naar Singapore, bleef de ju bilaris daar tot 1953, waarna Caracas volgde tot 1961. Hier heeft de jubi laris als voorzitter van de Nederland club aldaar, eigenlijk al de eerste schreden gezet op het „public rela tions pad", de sector waarin hij na zijn terugkeer in Holland het eerst werkzaam zou zijn. Na ongeveer 2 jaar ging hij over naar zijn tegen woordige functie: vertegenwoordiger horeca. Mevrouw Steeneken zal bij een be reisd man als de jubilaris veel alleen hebben gezeten en in zijn huidige functie zal dit ook wel eens het geval zijn. Hiervoor en voor al datgene waarvoor Heineken de jubilaris er kentelijk moet zijn, dankte spreker ook mevrouw Steeneken hartelijk. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat de jubilaris niet van zijn tropen- voorrecht gebruik zou maken om vroeger met pensioen te gaan, over handigde de heer Timmer het cadeau Op de laatste dag van de vorige maand nam de heer Smeets wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid van de brou werij te Rotterdam. Vergezeld van zijn vrouw en een van zijn kleinkin deren werd de heer Smeets 's middags bij de bedrijfsleiding ontvangen, waar de heer Ykema, bij afwezigheid van de heer Van Rossem, als gastheer optrad. Aan het slot van deze ont vangst dankte de heer Ykema de scheidende heer Smeets voor hetgeen deze gedurende zijn 44 dienstjaren van het personeel, bestaande uit een tuinwals en een vouwstoel. De heer Van der Zwaai vertolkte de gevoelens van de collega-vertegenwoordigers, door woorden van grote waardering voor collegialiteit en vriendschap. Staande de receptie benoemde hij de jubilaris tot doctor honoris causa op dit gebied en overhandigde hem de daarbij behorende bul, die later een projectiescherm bleek te bevatten. De heer Vunderink had als directe chef mogen constateren, dat de com merciële „roeping" ook bij de jubi laris aanwezig was. Meer nog had spreker persoonlijk getroffen de sym pathieke houding en de charme van de jubilaris. Uitgaande van dit aspect is het zoveel gemakkelijker werken in het moeilijke vak van de commercie. De heer Brill kon weliswaar maar terugzien op acht maanden van sa menwerking in de tijd, dat de jubi laris optrad als chef rondleidingen Amsterdam. Niettemin had hij toen reeds kunnen constateren dat alles „liep als een trein" en dat de gasten gelukkig, doch niet te gelukkig naar huis gingen. Het ideale „schaap met 5 poten" is de jubilaris voor dit werk zeker geweest. De heer De Jong, gepensioneerde, was als vertegenwoordiger van de buitenlandse groep degene, die de periode „overzee" mocht belichten. Bij de herinneringen over o.a. het vissen bleken de namen van de vis sen in Singapore wat Latijns te klin ken, doch voor de heer Steeneken kennelijk niet. De vismolen die de heer De Jong de jubilaris aanbood was voor iedereen begrijpelijk en werd met kennelijk genoegen aan vaard. in het belang van Heineken heeft gedaan. Van die 44 dienstjaren is de heer Smeets, na in de bottelarij begonnen te zijn, het grootste gedeelte werk zaam geweest in de afdeling ijzeren fusten. De laatste twee jaar maakte hij deel uit van de interne dienst. Door omstandigheden kunnen wij bij dit afscheid niet de gebruikelijke foto plaatsen. De heer Smeets zal enige tijd moeten wachten, aleer hij van zijn vrije tijd zal kunnen genieten. Enkele dagen na zijn pensionering moest hij namelijk in een ziekenhuis worden opgenomen voor een maagoperatie. Hij maakt Onder grote belangstelling vierde de heer F. H. Steeneken, commerciële dienst, horeca, Amsterdam, op 12 juni jl. zijn 25-jarig jubileum. De heer Van der Togt sprak namens „de bierclub" in de stijl, die in dit college gebruikelijk is, aangevuld met interrupties van enkele medeleden uit de zaal. Hij roemde de trouwe op komst van de jubilaris en stelde hem een groot cadeau in het vooruitzicht. In het slot- en dankwoord van de jubilaris kwamen de door verschil lende sprekers genoemde goede eigen schappen van de persoon Steeneken nog eens treffend tot uiting. Nauw gezet liet hij alle sprekers de revue passeren, sympathiek en charmant werd iedereen bedankt, humoristisch een anecdote ingeweven en zakelijk nog even de door hem zo op prijs gestelde aanwezigheid gememoreerd van de heren Veen uit Beverwijk, Baggerman uit Haarlem en Bakker uit IJmuiden. De wens van de jubilaris, gebaseerd op zijn eigen ervaring, om alle mede werkers het gevoel te geven dat ze erbij horen, vormde een waardig slot van deze jubileumviering. L. H. het goed en heeft het ziekenhuis inmiddels reeds mogen verlaten. Wij wensen hem verder nog een voor spoedig en algeheel herstel toe. Gaarne maak ik van de gelegenheid, die Vers van 't Vat biedt, gebruik om mede namens mijn echtgenote alien dank te zeggen, die er toe hebben bijgedragen, dat wij aan de dag van mijn 25-jarig jubileum een onvergete lijke herinnering zullen blijven bewaren. J. J. VAN DER EIJK Mede namens mijn vrouw dank ik de directie en al degenen, die bij mijn afscheid van de Rotterdamse brouwerij van hun belangstelling hebben biijk gegeven. J. SMEETS 21

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 23