PERSONALIA BUITENLAND Door de plaatselijke ideeënbuscom missie te Rotterdam en Den Bosch werden de volgende ideeën beloond. ROTTERDAM J. L. A. Zom, mech. werkpl. 10, Het plaatsen van een slagboom voor een gevaarlijke keldertrap. J. van Zuidam, elektrotechn. werk plaats, f 10, Het toepassen van waterdichte T.L.-armaturen i.p.v. oude gloei lampen bij de luifel van het bier magazijn. Lems, elektrotechn. werkplaats, f 25,-. De micro-switches op de invoer- baan van de inpakmachine zodanig verplaatsen, dat de schakelarmen korter kunnen worden uitgevoerd. Hierdoor wordt de vibratie ver minderd, waardoor een grotere be drijfszekerheid en een langere le vensduur wordt gewaarborgd. W. Breda, mech. werkpl., f 25, Het aanbrengen van een verbete ring aan de clusterpakmachine. H. A. Tolhoek, instrumentmakers werkplaats, f 25, Door het toepassen van een grotere hoeveelheid vulling in de kation- wisselaars van het ketelvoeding- water wordt een langere „looptijd" van dit filter bereikt. Mevr. T. v. d. Linden, dir. secre taresse, f 30, Het vereenvoudigen van de werk zaamheden inzake de rapportage van de multifaktor-resultaten. Verkaik, storingsmonteur, f 50, Het wijzigen van de luchtleidingen op de uitpakbalk van uitpakker colonne II, zodat de grijperkoppen cp de juiste plaats gesteld kunnen worden. Een aanmoedigingspremie ontvingen: W. C. Vliegenthart, technische dienst en J. W. Breda, mech. werkplaats, terwijl H. Th. Lindaart, gepensio neerd (vroeger bottelarijwerkplaats) twee aanmoedigingspremies ontving. DEN BOSCH P. A. van Esch, mech. onderhoud bottelarij, f 15, Het afzonderlijk instelbaar maken van de kelkenkoffers van de hef- balk van de uitpakker bij colonne IV. De heer Van Esch ontving een tweede beloning, eveneens f 15,voor het volgende idee: Het plaatsen van dubbele rollagers bij de „politieagent" achter de in pakkers van colonne IV. P. J. van Schijndel, bottelarij, f 10, Het plaatsen van een verwarmings element bij de C02 drukregeling voor de helderbierkelder en botte larij. G. H. Keijzers, bottelarij, f 10, Verbetering constructie van de railing van de flessenbaan tussen de etiketteermachine en inpakker. D. de Jong, bottelarij, f 15, Betere bevestiging van de geleide- strip bij de uitloop van de was machine. M. Huisman, colonne-opz., 10, Het verbeteren van de constructie van de verstelbare taphoogte-con- trole bij de nakijkapparaten. M. JHeller, elektromonteur, f 25, Verbetering van de elektrische re geling van de welputten. Een aanmoedigingspremie werd toe gekend aan: J. F. Marechal, bottelarij en P. A. J. van Esch, mech. onderhoud bottelarij. Op 21 mei jl. werden de heer en mevrouw Van der Goes-Janssen in Lagos verblijd met de geboorte van een dochter, Martine Marijke. Op 3 juni vertrok de heer K. F. W. Keiler met Europees verlof van Lagos naar Nederland. Mevrouw C. Ph. H. Haring-Bonsen arriveerde met haar twee kinderen op 10 juni in Nederland. De heer E. Ruyter kwam op 11 juni vanuit Free town in Nederland aan, na zijn werkzaamheden in West-Afrika beëindigd te hebben. Op 13 juni vertrok de heer G. P. H. van Elswijk met zijn vrouw naar Kumasi om aldaar de chef machi nist af te lossen. De heer H. H. F. Slootemaker verliet op 15 juni onze dienst. Op 19 juni reisde mevrouw J. P. Salmon-Maycock vanuit Freetown haar man naar Engeland vooruit. Mevrouw A. Timmer-Wouters reisde op 24 juni met haar kind naar haar man in Lagos, alwaar deze sedert geruime tijd werkzaam is. Uit Lagos ontvingen wij het bericht van een blijde gebeurtenis in het gezin van de heer en mevrouw Kil- Görtzen, waar op 28 juni een dochter, Maria Johanna Louisa, geboren werd. De heer J. W. Veenhuijzen reisde op 29 juni naar Léopoldville om aldaar tijdelijk de werkzaamheden van de heer W. Grethe over te nemen. Zijn vrouw en twee kinderen volgden hem op 12 juli. Op 29 juni vloog Carla Koopman naar Singapore voor een bezoek aan haar ouders. Ir. J. B. R. Schwietert vloog, na genoten Europees verlof, op 2 juli met zijn gezin naar Freetown om aldaar de functie van Production Manager te gaan vervullen. Na genoten Europees verlof keerde de heer J. H. Kreuger per boot naar Léopoldville terug. Na genoten verlof vertrok de heer J. Hirt weer naar Kaduna. Op 9 juli reisden Adriaan en Wim Phaff naar Free town om aldaar enige tijd bij hun ouders te verblijven. Op 9 juli arriveerde de heer K. Verduin vanuit Cairo in Nederland. Mevrouw J. Gerritsen-van der Have vertrok op 10 juli met haar twee zoons van Kaduna naar Neder land voor een verblijf van enkele maanden. Catharina Suykerbuyk reisde met mevrouw Gerritsen mee naar Nederland. Na Europees verlof genoten te hebben vertrok de heer G. Slootweg naar Kumasi op 11 juli. Mevrouw W. H. Voogel-Haring reisde op 17 juli met haar zoontje naar haar man, die in Bukavu werk zaam is. 20

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 22