Van boven naar beneden: Captain Van Houweninge mocht uit handen van de heer Kloppenburg zowel de Astridbeker (bovenste foto) als de eerste prijs in ontvangst nemen. De heer Kloppenburg overhandigt chef d'équipe Sikking van Den Bosch de tweede prijs. Ploegleider Hollander van Amsterdam neemt de derde prijs in ontvangst. Een half uur daarna trad Amsterdam opnieuw in het veld, nu tegen Rotterdam. De eerste wedstrijd zat de hoofdstedelingen kennelijk nog in de benen, want zij konden zich maar zelden uit de greep van de Rotterdamse aanvallers losmaken. Wisten zij in de eerste helft de schade tot één doelpunt te beper ken, na de rust moest de Amsterdamse doelman nog driemaal, geslagen, naar het net. De laatste wedstrijd bracht de nodige spanning. Rotterdam had aan een gelijkspel voldoende om de volle (beker)winst te behalen, maar de Bossche naren waren op het laatste kennelijk ook uit. Wel liepen zij aanvankelijk een achterstand op, toen Rotterdam de toegewezen strafschop in een doel punt omzette, maar nog vóór de rust wees de score 21 in hun voordeel aan. In de tweede helft hebben de Rotterdammers, bij wie de vermoeidheid nu ook een woordje ging mee spreken, zich het vuur uit de sloffen gelopen om de achterstand weg te werken. Toen zij een tweede strafschop toegewezen kregen, was het wéér raak en wat Den Bosch ook probeerde, in de stand kwam geen wijziging meer. 1. Rotterdam, 2. Den Bosch en 3. Amsterdam. PRIJSUITREIKING Na afloop van de wedstrijden verzamelden deelne mers en supporters zich in de kantine, waar men gezamenlijk de broodmaaltijd gebruikte. Daarna vond de met grote spanning verbeide prijsuitrei king plaats. Na een korte inleiding verzocht onze directeur, de heer Kloppenburg, de drie chefs d'equipe bij zich om de prijs, door hun ploeg ge wonnen, in ontvangst te nemen. De bekendmaking dat Rotterdam voor de vijfde maal (en dus defini tief) op de Astridbeker beslag had gelegd, werd door de aanwezige Rotterdammers met een gejuich van vreugde begroet. Behalve de Astridbeker mocht captain Van Houweninge ook de eerste prijs uit handen van de heer Kloppenburg in ontvangst nemen. Deze prijs, geschonken door de brouwerij in Port Moresby (South Pacific Brewery Ltd.), be stond uit een originele, stenen hakbijl. De tweede prijs, een ebbenhouten meisjeskopje, geschonken door de brouwerij in Kaduna (Nigerian Breweries Ltd.), was voor de Bossche ploeg, die vertegenwoor digd werd door chef d'equipe Sikking. De derde prijs bestond uit een houten slagwapen, een geschenk van de brouwerij in Hastings (Leopard Brewery Ltd.), dat de heer Kloppenburg aan de ploegleider van Amsterdam, de heer Hollander, overhandigde. De dag werd besloten met het gebruikelijke gezel lige samenzijn in de kantine.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 21