weer voortreffelijk georganiseerd hadden, werden met 5.01 m twee de. Rotterdam legde met een totaal lengte van 6.88 m ook in deze tak van sport beslag op de eerste plaats. De eer voor het vangen van de grootste vis moest door de heren J. Fleuren (B) en A. Lussenburg (R) gedeeld worden. Zij vingen respectievelijk een karper en een brasem en merkwaardigerwijs wa ren beide vissen even lang, name lijk 40 cm. De heer Fleuren, die vorig jaar de enige vis van de ge hele wedstrijd aan de haak sloeg, is een succesvol hengelaar. Ook dit jaar kwam de grootste individuele vangst met een totaal lengte van 1.93 m (8 stuks) op zijn naam. Na hem volgden de heren N. de Rot en A. Lussenburg, (beiden van de Rotterdamse ploeg) die elk ook 8 vissen verschalkten met een totaal lengte van respectievelijk 1.73 m en 1.69 m. JUDO Nadat het Bossche judo-team in de eerste interbrouwerij sportdag in 1960 te Rotterdam de zege voor zich had opgeëist, volgden drie overwinningen in successie voor de Maasstedelijke judoka's. In de vijf de ontmoeting tussen de Heineken teams is deze hegemonie doorbro ken en stapten de Bosschenaren voor de tweede maal zegevierend van de judomat, zij het met slechts 2 punten voorsprong op Rotter dam, dat 25 punten bij elkaar wist te kampen, Onze Amsterdamse judovrienden behaalden twintig punten en moes ten zodoende met de derde plaats genoegen nemen. Na afloop van de beide eerste wedstrijden, die tussen Den Bosch en Rotterdam en tussen Rotterdam en Amsterdam, zag het er zeker nog niet naar uit, dat de gastheren ten slotte op de eerste plaats zouden eindigen. De uitslagen waren resp. 7 tegen 15 en 10 tegen 5 punten. Tot dat mo ment hadden de Rotterdammers dus nog de beste papieren. In de derde wedstrijd, tussen Den Bosch en Amsterdam, verraste het Bossche team de vele belangstel lende toeschouwers met twee su blieme partijen, waarin vier dra gers van de oranje band, namelijk Adriaanse en Van der Kallen (Den Bosch) en Pouli en Beuse (Amster dam) elkaar bestreden. Door twee „ippons" verkregen de Bossche naren 20 punten, terwijl de Am sterdammers in deze partijen 15 punten verzamelden. Overigens stond deze jaarlijkse Heineken judowedstrijd, die ge speeld werd volgens het Japanse Kadokan Reglement, op een be hoorlijk niveau en was er een dui delijke technische vooruitgang bij alle beoefenaars van deze populai re tak van sport te bespeuren. Evenals vorig jaar werden na af loop van de wedstrijden nog enkele demonstraties ten beste gegeven, waarna dit „strijdtoneel" snel Een Rotterdamse en een Amsterdamse judoka in heftige strijd gewikkeld (foto boven). Nog een momentopname uit de wedstrijd Den Bosch-Amsterdam (foto midden). Overzicht van de judowedstrijden. Hier een partij tussen Den Bosch en Amsterdam (foto links).

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 17