emaal en nu definitief door Rotterdam gewonnen O or*dag bij 30° Celsius achtergebleven zijn. Het zullen er ongetwijfeld ettelijke geweest zijn! Behalve een compliment aan het adres van de organisatoren is een woord van warme(!) hulde aan de deelnemers hier zeer zeker op zijn plaats. Zij hebben door hun enthousiasme het gemis aan span ning volledig vergoed. Rotterdam won dus opnieuw en nu definitief de Astridbeker. Dat gebeurde, evenals vorig jaar, weer met groot machtsvertoon. Kapteijns (B), vroeger tafeltennisser, deed nu mee op een andere groene tafel. Met zes punten verschil op Den Bosch, dat zich dit jaar op de tweede plaats nestelde, en negen punten verschil op Amsterdam, legden de Maasstedelingen boven dien beslag op de eerste prijs. Wij willen in deze kolommen graag nog eens de wens uitspreken, dat bij de komende ontmoetingen de spanning weer zal zijn terug gekeerd, zodat niet bij voorbaat reeds zo goed als zeker is, wie de erepalm zal wegdragen. Bovendien zouden wij de organi satoren in overweging willen geven de wedstrijden zo snel mo gelijk na aankomst van de deelne mers te doen beginnen. Zodoende kunnen welicht zelfs enige uren „gewonnen" worden, waarmee aan de wens van velen om zaterdags avonds weer tijdig thuis te zijn, zou worden tegemoetgekomen. Tevens zal de animo om aan deze dag deel te nemen, hetzij als speler of supporter, door een dergelijke dagindeling mogelijk weer wat groter worden. Over de wedstrijden zelf het vol gende. BILJART Op het groene laken speelde de strijd om de eerste plaats zich voornamelijk af tussen Amsterdam en Den Bosch. Rotterdam, dat duidelijk achterbleef, zou dan ook als derde eindigen. De gastheren, die hun Amsterdamse collega's met 82 en hun Rotterdamse biljart vrienden met 73 versloegen, werden ten slotte winnaars. Enke le spannende wedstrijden: de partij tussen Zijlmans (R) en Vogel (B), waarbij eerstgenoemde de nastoot miste, en de ontmoeting tussen Lammers (R) en Peters (B), die onbeslist eindigde. Opmerkelijk was de grote overwinning (100) van de hoofdstedelingen op de Maasstadbewoners. De eindstand luidde: Den Bosch 15 pt., Amsterdam 12 pt. en Rotterdam 3 pt. De poedelprijs was voor de Rot terdamse biljarter Streuper, die in een van zijn partijen met bijzonder veel pech te kampen heeft gehad. Wensveen (R), geconcentreerd aan stoot. Al met al was het een gezellige en sportieve ontmoeting, waarbij ieder het naar de zin had. BRIDGE Voor de derde maal in successie droeg het Rotterdamse bridgeteam door het behalen van de volle bekerwinst een belangrijk steentje bij tot het winnen van de trofee. Er werd in het ontvangstgebouw gespeeld en toen na de derde ron de de tussenstand was opgemaakt, bleek Rotterdam een ruime voor sprong te hebben op Den Bosch en Amsterdam. Dit bleef zo tot het einde, zodat de uitslag ten slotte werd: 1. Rotterdam met 135 pt., 2. Den Bosch met 116 pt. en 3. Amsterdam met 109 pt. Een massé van de Amsterdamse biljarter Stolte. 13

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 15