is IN EIGEN HUIS De Amsterdamse ploeg, die winnaai werd. niakdampen gevuld was. Dit laat ste was geen veronderstelling, maar werkelijkheid en dus moesten onze brandweermensen (voor het eerst in een wedstrijd) hier met pers luchtmaskers werken. Hoewel dit over het algemeen niet onverdien stelijk werd gedaan, was de jury van oordeel, dat men zich met dit onderdeel nog beter vertrouwd dient te maken. Juryvoorzitter was de heer J. Biihrs, provinciaal wedstrijdleider van het Algemeen brandweerwed- strijdcomité (A.B.W.C.), die werd bijgestaan door negen juryleden, eveneens van het A.B.W.C. De Rotterdamse aanvalsploeg in actie. Na afloop van de wedstrijd ver zamelden deelnemers en belang stellenden zich in 't Koelschip, waar de heer Bührs in een korte nabeschouwing de gemaakte fou ten de revue liet passeren. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, dankte de bedrijfs leider van Amsterdam, de heer Goos, de juryleden voor hun ge waardeerde medewerking. Hij deed deze dank vergezeld gaan van een attentie namens Heineken voor elk van de juryleden. Toen de heer Goos de uitslag had bekendge maakt, bleek dat, evenals bij de voorgaande wedstrijden (1962 in Rotterdam en 1963 in Den Bosch), de organiserende brouwerij beslag had gelegd op de wisselprijs. Het deed de heer Goos uiteraard veel genoegen de vernikkelde straalpijp aan bevelvoerder G. Dooyeweerd van Amsterdam te kunnen over handigen. Het heeft echter niet veel gescheeld of Rotterdam was voor de tweede keer met de eer gaan strijken. Commandant C. Smit van de Rotterdamse ploeg werd namelijk door de jury tot de beste bevelhebber uitgeroepen en hij zou, indien zijn ploeg even goed als hijzelf uit de bus was gekomen, ongetwijfeld de wisselprijs mee naar huis hebben mogen nemen. De uitslag luidde nu: 1. Amsterdam 2. Den Bosch (le ploeg) 3. Rotterdam 4. Den Bosch (2e ploeg) Aan het einde van deze brand weerdag deed het gehele gezel schap in de kantine de uitstekend verzorgde broodmaaltijd alle eer aan. Den Bosch, ploeg 2. Twee leden van de Amsterdamse ploeg, bezig met het aansluiten van de slangen. De heer Goos gaat hier de wisselprijs, de vernikkelde straalpijp, aan bevelvoerder Dooye weerd van de A'damse ploeg overhandigen. 11 i l

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 13