Rotterdam heeft een jeugdbrandweer! De jeugdbrandweer van onze Rotterdamse brouwerij. Links en rechts op de foto respectievelijk de heer J. van Roon, hoofd B.Z.B., en de heer G. H. Spek, brandmeester-instructeur. De ploeg wordt gevormd door v.l.n.r. Hans Herwerden, Frans Ringelenstein, Aadje de Regt, Cor Campen- hout, Dawn Deutz, Herman Brouwer, Cor Groote, Ton SJzer, Rinus v. d. Bos en Henk van Schijndel. hier wel even apart vermeld mag worden. Red.) Voorts bracht de heer Van Rossem dank aan dokter Ophof en de drie instructeurs, die de E.H.B.O.-cursus sen hebben verzorgd en aan de func tionarissen van de B.B., die de oplei ding voor redder 2de klas en A.B.C.- verkenner hebben gegeven. In zijn dankwoord betrok hij ook de heer Van Roon, hoofd B.Z.B. Rotterdam. De bedrijfszelfbescherming is een wet telijke verplichting, waaraan ons be drijf voldoet, mede dank zij de wijze, waarop de heer Van Roon de organi satie ervan in goede banen leidt, aldus de heer Van Rossem. Daarna volgde de uitreiking van de „voorlopige" E.H.B.O.-diploma's, waarop de heer Van Halem namens de cursisten dokter Ophof en de instructeurs, de heren De Bruin, Kie- vits en Van Puffelen, dankte voor het prettige en leerzame onderwijs in het kader van de E.H.B.O.-cursus. Dokter Ophof ontving een stoffelijk blijk van dank in de vorm van een platenbon („voor een grammofoon plaat tussen Beatles en Beethoven, naar eigen keuze"). Ook de instruc teurs kregen een aandenken aan geboden. Tot slot reikte de heer Wetsema, hoofdinspecteur B.B./B.Z.B., de red ders 2de klas het officiële diploma uit. Na afloop van het „zakelijke" gedeel te was er gelegenheid voor een dansje. De namen van de geslaagden zijn: E.H.B.O. dames: Mej. A. P. J. Eggermont, mej. E. Kluit, mevr. T. J. v. d. Linden, mej. S. Schutte, mej. D. van Steenwijk, mej. T. Tjelpa. E.H.B.O. heren: P. A. van Baaren, A. L. v. d. Bergh, D. Berghout, J. W. Breda, L. M. Broek mans, J. Broer, A. A. Frenks, C. W. Grip, M. Groffen, T. van Halem, B. A. Hol- mersma, D. Hoogmoed, J. de Jong, A. A. de Keizer, H. L. de Munnik, J. M. v. d. Post, W. Ramp, E. Scheer, K. Smit, F. Sweben, M. A. van Zetten, C. W. Zwaan. Redder 2e klas: P. A. van Baaren, B. Been, J. W. Breda, J. Doesburg, A. A. de Keizer, C. E. W. de Klerk, H. L. de Munnik, W. Noliet, J. Roos, J. G. Termaaten Jr., W. M. Zuijdam. Rijksdiploma brandwacht 2e klas: C. Hofman, L. Ohler, G. C. W. Sterren burg. Diploma A.B.C.-verkenner: A. A. Frenks. Diploma brandmeester-instructeur: G. H. Spek. Diploma redder-instructeur: L. F. Sol. Elke dinsdagmiddag na werktijd kunt u ze ergens op de brouwerij bezig zien, tien jonge kerels, die samen de jeugdbrandweer van onze Rotter damse brouwerij vormen. Gestoken in witte brandweeruniformen, helmen op, koppels om en laarzen aan, vol gen zij de volledige opleiding tot bedrijfsbrandweerman. De aanleiding tot de oprichting van de jeugdbrandweer (allen zijn jonger dan achttien jaar), was het verzoek van een van hen, Herman Brouwer, om tot de bedrijfsbrandweer te mogen toetreden. Daarvoor moet men echter achttien jaar of ouder zijn. Op Her man's vraag „Kunnen we dan niet een jeugdbrandweer oprichten?" volg de overleg met de toenmalige bedrijfs leider in Rotterdam, ir. Wanschers. Besloten werd bij voldoende animo tot oprichting van een jeugdbrand- weercorps over te gaan. Op 17 september van het vorige jaar was het zo ver en kon met de oplei ding worden begonnen. Op het ogen blik bestaat de ploeg uit tien man, een commandant en negen corpsleden, onder wie een reserve. Kortgeleden ontvingen zij hun per soonlijke uitrusting, ter gelegenheid waarvan de hierbij geplaatste groeps foto werd gemaakt. Zij worden opge leid door de heren Van Roon, hoofd B.Z.B., en Spek, brandmeester-instruc teur. Als zij achttien jaar geworden zijn, kunnen enkele van hen de even tueel opengevallen plaatsen in het bedrijfsSrandweercorps innemen. De ploeg moet dan wel compleet blijven, zodat in dat geval weer nieuwe adspirant-leden kunnen toetreden. Hoewel de jeugdbrandweer bij een werkelijke brand niet aan de bestrij ding daarvan mag deelnemen, kun nen onze jeugdige brandweermannen in dat geval toch waardevolle assis tentie verlenen door het aan- en af voeren van materiaal en het dienst doen als ordonnans. In ons land bestaan reeds verscheide ne jeugdbrandweercorpsen en het zit erin, dat de Rotterdamse ploeg in de toekomst zal deelnemen aan de wed strijden, die van tijd tot tijd voor deze jeugdbrandweren worden ge houden. De jeugdige brandweer mannen krijgen een vol ledige opleiding. Hier ziet u Dawn Deutz (I.) en Cor Campenhout in actie. 5

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 7