UITREIKING DIPLOMA'S Goed nieuws van de B.Z.B. Rotterdam E.H.B.O., Brandweer, Reddings- en A.B.C.-dienst Hier feliciteert de bedrijfslei der, ir. Van Rossem, de heer Frenks met het behalen van het diploma A.B.C.-verkenner. Op dinsdag 26 mei jl. vond in de raadskelder te Rotterdam een bijeen komst plaats, tijdens welke aan een groot aantal van onze medewerkers aldaar een diploma werd uitgereikt als afsluiting van een door hen ge volgde opleiding op het gebied van de bedrijfszelfbescherming. De grootste groep (28) werd gevormd door hen, die met goed gevolg het E.H.B. O.-examen hadden afgelegd. De reddingsdienst van onze Rotter damse B.Z.B. kreeg er elf gediplo meerde redders 2de klas bij, terwijl voorts drie leden van de bedrijfs brandweer het Rijksdiploma brand wacht 2de klas verwierven. De brouwerij in Rotterdam heeft nu ook een (derde) A.B.C.-verkenner. Dat is iemand, die een opleiding heeft gehad op het gebied van maatregelen tegen de gevaren van een atomische, een biologische of een chemische oorlogvoering. Het is de heer A. A. Frenks, die zijn diploma een dag later ontving, tijdens een bijeenkomst, die uitging van de dienst B.B./B.Z.B. en die eveneens in de raadskelder plaats vond. Daar waren toen ook aanwezig de heren G. H. Spek en L. C. Sol, die respectievelijk het diploma brand meester-instructeur en redder-instruc teur ontvingen. De bijeenkomst op dinsdag 26 mei werd geopend door de heer Van Roon, waarna de bedrijfsleider, ir. Van Rossem, de geslaagden toesprak. Hij wees op het belang van een goede bedrijfszelfbescherming, die in tijden van nood ook bij rampen in vredestijd! met geoefende mensen doeltreffend kan optreden. De heer Van Rossem feliciteerde de geslaag den met het behalen van hun diploma, waarbij hij zich met een speciale gelukwens richtte tot de drie leden van de bedrijfsbrandweer, die het Rijksdiploma brandwacht 2de klas hadden verworven. (Eén van hen is de heer L. Ohler, die, ondanks zijn zestig jaren, eveneens met lof voor het examen slaagde, een prestatie, die Tien van de elf geslaagden voor het diploma redder 2de klas, luisterend naar de toe spraak van de heer Wetsema, hoofdinspecteur B.B./B.Z.B. V.l.n.r. de heren: H. L. de Mun- nik, W. M. Zuijdam, W. Noliet, C. E. W. de Klerk, J. G. Ter- maaten Jr., P. A. van Baaren, L. P. Sol (redder-instructeur), J. Roos, A. A. de Keizer, J. W. Breda. Dokter Ophot reikte zelf een gedeelte van de „voorlopige" E.H.B.O.-diploma's uit. Links mevr. T. J. v. d. Linden, rechts mej. E. Kluit.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 6