Nieuwe fustenwasmachine voor brouwerij Rotterdam Spectaculair „luchttransport" De aankomst op het terrein van de brouwerij. Op de aanhanger, het grootste stuk van de machine, dat tien meter lang en drie ton zwaar was. Van binnen uit gezien. Nog een klein stukje. ;De foto's werden gemaakt door ir. C. J. Onderwater, chef tech nische dienst Rotterdam, die er de volgende (foto)technische gegevens bij verstrekte: Film: Agfa Isopan F, 17° din; ontwik keld in Atomal Neu; vergroot op 11 ford Multigrade en in Eukobrom.) Tussen hemel en aarde. de capaciteit niet meer voldoende was. De nieuwe installatie heeft een maxi mum capaciteit per uur van 400 fusten van het binnenlandse type of van 300 fusten van het exportmodel. In de machine worden de fusten eerst gespoeld met warm water, waarna zij nog enkele behandelingen met reinigingsmiddelen ondergaan. Deze behandelingen vinden, evenals bij de fusten wasmachine van onze Amster damse brouwerij, plaats in een lang werpig huis. Verder is het mogelijk fusten van verschillende grootte door elkaar te verwerken. In een van onze volgende uitgaven zullen wij nog wat nader op deze nieuwe aanwinst ingaan. De operatie is bijna voltooid. Zaterdag 30 mei jl. arriveerde op onze Rotterdamse brouwerij een nieu we fustenwasmachine, bestemd voor de boenplaats. Het transport daar heen vond nog diezelfde dag plaats. Het was een spectaculair karwei, om dat de onderdelen naar 22 meter hoogte gehesen moesten worden. Er deden zich echter geen noemenswaar dige moeilijkheden voor, al kostte het hijsen van het grootste stuk, dat tien meter lang was, nogal wat hoofd brekens. De wasmachine, die tot heden werd gebruikt, kon niet alle voorkomende typen fusten verwerken, terwijl ook

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 3