Voorzitter tamboercorps treedt af Optreden van Bossche tambourcorps in de oude Hanzestad Kampen de eerste maal in administratieve handen kwam. Na afloop van de wedstrijd keerden allen naar de brouwerij terug, waar in het ontvangstgebouw de officiële uitreiking van de wisselbeker plaats had, die door de heer Gouverneur aan de aanvoerder van het winnende team ter hand werd gesteld. Onder het genot van een x-aantal pilsjes bleef men nog geruime tijd heel gezellig bijeen. De stemming werd op een gegeven ogenblik nog uitbun diger, toen via een goede gever ontel bare Hollandse Nieuwen ten tonele verschenen! Het bier smaakte toen nog lekkerder; hoe kan het anders in deze combinatie! Voordat men huis waarts keerde, daagden de commer- ciëlen hun tegenstanders nog uit in een bier-estafette. Hierbij bleek, dat de uitdagers behoorlijk konden slikken, zowel hun nederlaag als het bier, want in déze wedstrijd moesten de voetbalwinnaars hun meerdere in hun commerciële collega's erkennen! vRh. De heer Gouverneur (r.) overhandigt de wissel beker aan administratie-aanvoerder Konings. Op zaterdag 6 juni jl. werd in de kantine van onze Bossche brouwerij een buitengewone ledenvergadering van het tamboercorps gehouden, tij dens welke een uitermate belangrijk besluit is genomen. Het was insiders bekend, dat de voorzitter, de heer M. Hoofs, reeds enige tijd met het voornemen rond liep, zijn bestuursfunctie neer te leg gen. De redenen daarvoor waren zowel in het zakelijke als in het per soonlijke vlak gelegen. Wat de zake lijke kant van deze aangelegenheid betreft, had de heer Hoofs reeds meermalen laten doorschemeren, dat De scheidende voorzitter, de heer M. Hoofs, met de heer Dieleman (horecavertegenwoor- diger, Amsterdam) en diens zoontje in Kampen. zijn werkzaamheden voor het tam boercorps van lieverlede een der mate omvang hadden aangenomen, dat hij daardoor was genoodzaakt hoe langer hoe meer vrije tijd daaraan te besteden. Zodoende kwam ook het persoonlijke facet van deze kwestie in het geding. De heer Hoofs achtte het daarom verstandig de voorzitters hamer thans aan de vice-voorzitter, de heer J. C. F. Moors, over te dragen. Allen, die de heer Hoofs kennen en dat zijn er zéér velen zijn er zich ten volle van bewust wat zijn besluit voor het tamboer corps betekent, aangezien wij in hem de man van het heldere inzicht en met het grote organisatietalent gaan missen. Aan de andere kant moeten wij zijn besluit kunnen respecteren. Het stemt evenwel tot bijzonder grote voldoening, dat de heer Hoofs zich tenslotte bereid heeft verklaard het tamboercorps, eigenlijk min of meer zijn corps, te allen tijde van advies te dienen. Een woord van oprechte dank voor het vele baanbrekende en vruchtbare werk dat deze sympa thieke man van de oprichting van het tamboercorps af, steeds voor deze muzikale onderafdeling van onze per soneelsvereniging heeft verricht, is hier zonder meer op zijn plaats. Mijnheer Hoofs, het zal in de toe komst ongetwijfeld voorkomen, dat de overige bestuursleden van ons tam boercorps nog dikwijls gaarne van uw kundige adviezen gebruik zullen ma ken. In dergelijke gevallen ben ik er van overtuigd, dat zij nimmer tever geefs een beroep op u zullen doen. vRh. Heineken stal de show! Ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van de Kamper Muziekvereni ging „De Broederband", werd op zaterdag 30 mei jl. een muziekfestival georganiseerd, waaraan ons tamboer corps zijn medewerking heeft ver leend. Aan dit festival was een mars wedstrijd en een taptoeprogramma op de Nieuwe Markt verbonden. Aan deze marswedstrijd namen 13 corpsen, waaronder ook dat van Heineken, deel. Een jury beoordeelde de deel nemende corpsen op marstechniek en tempo en, gezien de scherpe concur rentie van verschillende „oude rotten" in het vak, mag het zeker een groot succes genoemd worden, dat ons tamboercorps uiteindelijk een eer volle vierde plaats bezette. Bovendien behaalde onze tamboer-maltre het hoogste aantal punten, zodat hij de speciale maltreprijs mee naar Den Bosch kon nemen. Proficiat! Het Kamper Nieuwsblad stak in zijn nabeschouwing over dit muziekfesti val de loftrompet over het optreden van ons vermaarde tamboercorps. Het blad schreef: „Eén ding is zeker: Heineken stal de show. Met zijn voor treffelijke Frans-georiënteerde unifor mering, zijn opvallende bezetting met sousaphoons en glockenspiel, zijn corpsbok, was dit gezelschap het meest opvallende van alle deel nemende gezelschappen van de marswedstrijd en het muziekfestival van zaterdag". En het blad vervolgt dan: „De organisatoren mogen blij zijn, dat zij dit element aan het mu zikale jubileumprogramma hebben kunnen toevoegen. Want niet alleen uiterlijk, doch ook wat de kwaliteit van de muziek en de show betreft, kreeg Kampen hier bepaald iets on gewoons te zien. De vele toeschou wers langs de straten en op de Nieu we Markt zullen dat zonder uitzon dering erkennen Tot zover het Kamper Nieuwsblad. Al met al een prestatie om trots op te zijn! Rest ons nog een woord van dank aan het adres van onze horeca- vertegenwoordiger, de heer Dieleman van onze brouwerij Amsterdam, aan wiens zorgen ons tamboercorps in Kampen was toevertrouwd. H. K. F. Eggly, secretaris 26

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 28