Spannende cupwedstrijd Commercie-Administratie De Hollandse Nieuwe én het bier waren weer best! Op de dag af negen maanden na de min of meer experimentele kracht meting tussen de vertegenwoordi gende voetbalelftallen van de com mercie en de administratie van onze Bossche brouwerij, ontmoetten vrij- Kuikman (de dikste) en Beukers in verwoed duel. dagavond 5 juni jl. beide ploegen, bestaande uit geselecteerde spelers, elkaar opnieuw, nu echter in een heuse bekerwedstrijd! 't Was in tijden niet meer zo druk geweest in het sportpark „De Vliert". En wat een enorme herrie werd er door de talrijke supporters gemaakt. Ook de span doeken ontbraken niet. Dank zij de voortreffelijke organisatie, die weer in handen was van onze (commer ciële) kantoorportier, de heer H. Th. Broeren, is dit Bossche sportevene ment een groot succes geworden. Over de wedstrijd zelf, die zeer serieus ge leid werd door de heer Van Hoorn (niet Horn), het volgende. Vóór de aftrap, die wegens verhindering van de heer Zantman, door het hoofd van de administratie, de heer Ch. H. A. Gouverneur, werd verricht, overhan digde commercie-aanvoerder, de heer J. J. Wolff, nog een vaantje aan de captain van de administratieven, de heer Konings. Daarna bracht de heer Gouverneur de bal aan het rollen. De strijd ging aanvankelijk gelijk op, waarbij Vrouwe Fortuna de commer cie echter niet bepaald toelachte. Zouden namelijk al die uitgekookte Lucas-voorzetten doel getroffen heb ben, het had er voor de administratie beslist somber uitgezien! Maar zoals het doorgaans het geval is, de roos werd aan de andere kant getroffen, zelfs twee keer, en wel door Van Heugten. Deze bijzonder begaafde speler, waarover men vast en zeker in de toekomst nog wel meer zal horen, heeft zijn beide treffers waar schijnlijk in alle rust op zijn afdeling „planning" zitten voorbereiden! Héél slim bekeken. L ucas zou Lucas echter niet geweest zijn, indien hij vóór de rust niet had gezorgd, dat de com merciële eer met een sublieme goal werd gered. De grondlegger van dit doelpunt was de onvermoeibaar zwoegende, tamelijk corpulente heer Kuikman. Verder mag niet onvermeld blijven, dat administratie-keeper P. v. d. Grint in een grootse vorm stak, terwijl bij de commercie onze horeca- vertegenwoordiger de heer Reppel, be paald een ontdekking was, die nu eens als rechtshalf, dan weer als midvoor fungeerde. In deze 2-1 stand ten gunste van de administratie is na de rust geen verandering meer gekomen. Dit was voornamelijk het gevolg van een bij beide elftallen bierdichte achterhoede. Toch werd er nog een commercieel doelpunt gescoord door spil Broeren uit een zg. hand-kopstoot. Terecht keurde de onverstoorbare scheids rechter deze treffer af. Het mag dan enigszins vreemd lijken, maar de heer Van Hoorn heeft uit eindelijk meer moeite gehad met een van zijn grensrechters, de heer Sik- king, dan met de spelers! Deze grens rechter, die namelijk zijn zoontje bij tijd en wijle zijn zaak liet waarnemen, ging zelf zozeer op in het „scheids rechteren", dat zijn herhaaldelijke fluittonen zowel alle spelers als de heer Van Hoorn in grote verwarring brachten. Kennelijk is de heer Sikking nogal muzikaal Het einde van deze pittige ontmoe ting kwam onder schier ondraaglijke spanning. De stand werd niet meer gewijzigd, zodat de wisselbeker voor Het commercie-elflal met twee reserves: Staande v.l.n.r.: grensrechter Sikking, Kuikman, Wolff, Broeren, J. van de Grint, Lucas, De Louw, Smit en De Boer. Knieiend v.l.n.r.: Reppel, Kropman, Van Luyk, Voermans en Van de Heuvel. Het administratie-elftal met een reserve. Staande v.l.n.r.: Beukers, Kolijn, Van Heugten, Kuipers, Gerards, Janssen en (commerciële) scheidsrechter Van Hoorn. Knielend v.l.n.r. Hannema, Konings, Schuur- mans, Verbiesen, Van Rooy en P. van de Grint. 25

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 27