R.L.T.C. „HEINEK N" 8 iljartnieuws Heineken werd vierde in het tournooi om de „Flat-bokaal" Fotoclub Rotterdam groeit en bloeit Als afsluiting van het biljartseizoen nam Heineken vorige maand deel aan het tournooi om de „Flat-bokaal", een wisselprijs die dit jaar voor het eerst werd verspeeld en die beschik baar was gesteld door Heineken en Henkes. Voor dit tournooi hadden twaalf ver enigingen, elk met één team van vier spelers, ingeschreven. Na de loting konden wij vaststellen, dat reeds in de eerste wedstrijd op 8 mei jl. alle zeilen bijgezet zouden moeten worden. Op die datum had den wij Shell, een kanshebber voor de bokaal, als tegenstander. Hoewel ons team goed speelde, verloren de eerste drie spelers hun partij. De laatste partij leek dus van weinig betekenis te zullen zijn. Men ging er eens ge makkelijk bij zitten, reeds verzoend met de nederlaag, tot in de tiende beurt plotseling duidelijk werd, dat Heineken nog niet helemaal verloren was. Iedereen veerde op en door een uiterste krachtsinspanning wist onze vierde speler met groot verschil in 23 beurten te winnen. Na rekenen en nog eens rekenen kwam uit de bus dat Heineken deze wedstrijd met het kleinst mogelijke verschil (1/10%, dat is nog geen halve carambole) had gewonnen. In de volgende ronde, 15 mei jl., Het eerste team was als volgt samen gesteld: mej. J. M. Kleyngeld mej. N. Roos G. A. van Ginneke H. van Houweninge. Thans staat er nog een promotie wedstrijd te wachten. Wij wensen ons eerste team alle sterkte toe. Van ons tweede team minder goede berichten. Van de zes wedstrijden won het er slechts één en inmiddels werd de degradatie naar de nieuw te vormen vierde klasse een feit. Het bestuur moesten wij aantreden tegen het Sun- light-team, dat dit jaar vijftien jaar bestaat. Voor de tweede maal moesten wij het tegen één van de sterkste tegenstanders opnemen. Wij wonnen echter met duidelijk verschil. Op 22 mei moesten wij uitkomen tegen het team van Wilton dat, zoals op 29 mei zou blijken, kampioen is ge worden. Van deze ploeg heeft Heine ken met een klein verschil verloren. Ook in de laatste wedstrijd (om de derde en vierde plaats) moesten wij het onderspit delven. Deze ontmoe ting is door beter spelen van Hudig en Veder door deze vereniging gewonnen. De uitslag was: 1. Wilton, 2. W.E.K., 3. Hudig en Veder, 4. Heineken. De spelers die voor Heineken uit kwamen, waren: Lammens,Wensveen, Hoogmoed en De Geus. Als reserves stonden opgesteld Grimme en Van Gent. Vermeld dient nog te worden dat van Heineken bij al deze wedstrijden slechts één supporter, de heer A. Borst, van zijn belangstelling heeft blijk gegeven. (Verder geen commen Nu de vakantiemaanden zijn aange broken en de leden van de fotoclub her- en derwaarts trekken om mooie plaatjes te schieten, willen we even terugblikken naar het afgelopen sei zoen. De fotoclub bestaat nu negen maanden en telt 53 werkende leden. In het afgelopen seizoen hebben wij regelmatig gezellige en leerzame bij eenkomsten gehad en wij kunnen met genoegen constateren, dat van de gemaakte prenten niet alleen het taar.) Als wij dan verder weten, dar een 73-jarige (ja, u leest dit goed: drie-en-zeventig jaar!), geheel alleen dit toernooi (met prachtige prijzen) belangeloos organiseerde, zelfs tele foon- en zegelkosten uit eigen zak betaalde, staan wij er dan niet met beschaamde kaken bij en vragen wij onszelf dan niet af: Wat doen wij voor onze vereniging? Deze mijnheer Ter Hofstede, die zo veel vrije tijd en liefde voor de biljartvereniging over heeft, zouden wij willen bedanken met het woord: hulde. Ook mochten wij in ons midden zien namens Heineken de heer Tompkins en de heer Hendriks van de firma Henkes. Beide heren kwamen niet met lege handen, wat zeer op prijs werd gesteld. Tot slot sprak onze secretaris een woord van dank aan allen, die eraan hebben meegewerkt dit grootse tour nooi te doen slagen. „Voor een dergelijke, grote trofee is onze prijzenkast op het ogenblik nog te klein", zei hij, „maar volgend jaar zal het mogelijk zijn deze prachtige bokaal een ereplaats in onze (ver grote) kast te geven". Hierna ging men tevreden naar huis of bracht men nog enkele uurtjes bij Bebito door. De Geus Onze twee „kleinste" supporters, de heren Franssen en Norp, hebben blijk baar gedurende de zes weken zo van het spel genoten, dat zij de dames Cobie Kleyngeld en Nelly Roos, na het behalen van het kampioenschap tegen Sunlight 1 te Vlaardingen, spontaan bloemen aanboden. Een geste, die door ons team zeer werd gewaardeerd. vGi. formaat toenam, maar ook de kwali teit belangrijk beter werd. Steeds meer leden gaan werk inleveren voor ons „foto van de maand"-programma. Als u geïnteresseerd bent in de fotografie, komt u dan eens op een dergelijke avond kijken, u bent van harte wel kom! Ongetwijfeld zullen zij, die steeds op onze avonden aanwezig waren met genoegen terugdenken aan: de lezing over kleurenfotografie van de heren Tot ons genoegen kunnen wij u thans Mede namens mijn teamgenoten wil mededelen, dat ons eerste team on- ik alle dames en heren, die de wed- geslagen kampioen is geworden van strijden van ons eerste team hebben de 2e klasse B. bijgewoond, hartelijk dank zeggen Onze hartelijke gelukwensen! voor h"n aanwezigheid en enthousias me gedurende deze wedstrijden. In Hiervoor moesten nog de volgende jaren hebben wij niet van zo'n grote wedstrijden gespeeld worden: belangstelling kunnen genieten. 23 mei 1964 Heineken 1 Toeg Hillegersberg 1350 30 mei 1964 Sunlight 1 Heineken 1 14 6 juni 1964 D.D.H. 8 Heineken 1 23 23

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 25