VAN ONZE VERENIGINGEN Op het zonovergoten Meerboys-ter- rein vond zaterdag 30 mei jl. de negende sportdag van de S. Sc O. H.B.B.A. plaats. Traditiegetrouw wa ren het weer vier afdelingen, die op deze voetbaldag elkaar de eer be twistten hun naam in de oude ijsbel- (beker) te graveren, te weten de bot telarij, de garage, de maandgelders en de smederij. Om tien uur 's morgens traden de elftallen van de maand gelders en de smederij als eersten tegen elkaar in het strijdperk. Eerst- genoemden wonnen deze prettig ge speelde wedstrijd verdiend met 20. In de volgende ontmoeting leed een teleurstellend garageteam een duide lijke 41 nederlaag tegen de botte larij. Daarna gingen alle spelers met hun dames de door het bestuur aan geboden lunch gebruiken, met in hun midden als eregasten de scheidsrech ters, de heren Glasius en Boeyink. De derde scheidsrechter, de heer Okkes, was op dat moment bezig de wedstrijd tussen de Meerboys-jeugd en de Heineken-jeugd (zoons van onze werknemers) te leiden. Het was voor de eerste keer, dat een dergelijke wedstrijd op het programma stond. De ontmoeting, die een bijzonder ge animeerd verloop had, werd door de Meerboys-jeugd, dank zij een grotere ploegeenheid, verdiend met 21 ge wonnen, nadat de partijen bij de rust nog op gelijke voet (1 1) hadden gestaan. Maar onze jeugd kan op een goed gespeelde wedstrijd terugzien. Bravo, jongens! De tweede ronde begon met de wed strijd bottelarijmaandgelders. On danks de veldmeerderdheid van de maandgelders, trokken de bottelaars met 10 aan het langste eind. Ver volgens kwamen de garage en de smederij tegen elkaar in het veld. Het werd een gelijkopgaande strijd, die de mannen van de smederij door twee zeer goede treffers in hun voor deel wisten te beslissen (02). Toen kwam de derde en laatste ronde, die met veel spanning was tegemoet- gezien. De maandgelders hadden geen medelijden met de puntloze garage- De toss voor de wedstrijd bottelarij-maand- gelders. U ziet de drie (Heineken) scheids rechters met de aanvoerders van de twee ploegen. V.l.n.r. de heren Reiss (bottelarij), Okkes, Boeyink, Smit (maandgelders) en Glasius. ploeg, die zij met 31 versloegen. In de volgende wedstrijd begon de bottelarij, favoriet voor de eerste plaats, het doel van de smederij onder zware druk te zetten. Maar de verdediging van de smederij (de achterhoede van H.B.M. 2!) gaf geen krimp, integendeel: bij een plotselinge uitval nam de smederij zelfs de lei ding. De bottelarijmensen gooiden nu alles op de aanval, maar de smeden hielden het hoofd koel. Zij wisten warempel nog twee maal te doel punten, waardoor zij onverwacht maar verdiend wonnen (30). Bij de prijsuitreiking gaf voorzitter Hollander allereerst de spelers een compliment voor hun sportieve hou ding. Verder sprak hij zijn erkente lijkheid uit voor de door de heren Van de Griendt, Goos, Brill, Tania en Siemens getoonde belangstelling. Ook dankte hij het bedienend perso neel, dat een record aantal pilsjes had getapt. De heer Van de Griendt, die de prijzen uitreikte, gaf eerst de aan wezige jeugd een gratis „snoepbeurt", waarna hij de spelers toesprak. Nadat de heer Groen namens Meer boys bedankt had voor de prettige samenwerking, sloot de heer Hollan der om ongeveer zes uur deze ge slaagde sportdag. De eindstand luidde: 1. smederij 3 2 - 1 5-2 4 p. 2. maandgelders 3 2 - 1 5-2 4 p. 3. bottelarij 3 2 - 1 5-4 4 p. 4. garage 3 0 - 3 2-9 0 p. Een verwarde situatie voor het doel van de bottelarij. Enkele leden van de smederijploeg met de ijsbel(beker). 22

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 24