De officiële datum van het jubileum van de heer M. J. van Drongelen, werkzaam in de filterkamer, was 17 mei jl. Voor de heren Dekker en Van der Koore begon dat dienstverband des tijds in de stal. De heer Dekker werd al spoedig overgeplaatst naar het filiaal aan de Parallelweg (zie de foto op de achterpagina), waar hij gedu rende dertig jaar werkzaam is ge weest. In 1954 keerde hij op de brou werij te Rotterdam terug. Sindsdien geeft hij, de laatste jaren als voor man, zijn beste krachten aan de afdeling emballage. De heer Van de Koore doorliep na de stal enkele andere afdelingen. In 1951 werd hij in het ketelhuis tewerkge steld, waar hij sinds die tijd waakt over de stoomvoorziening en alles wat daarvoor nodig is. Ook de jubilarissen Van Drongelen en Smeets begonnen hun loopbaan bij Heineken in dezelfde afdeling, in dit geval de tapkelder. De heer Van Drongelen ging in 1940 over naar de lagerkelder, waar hij nu deel uit maakt van de bezetting van de fil terkamer. Tot hij in 1960 naar het centraal magazijn werd overgeplaatst, was de heer Smeets, met een onderbreking van twee jaar, in de tapkelder werk zaam. De vijfde jubilaris, de heer Kraayen- bosch, bleef na zijn indiensttreding in 1924 „zitten waar hij zat", zoals de heer Wanschers het in zijn toe spraak uitdrukte. Dat „waar" bete kent de mechanische werkplaats en in het bijzonder de mouterij en de ziederij, voor welke afdelingen hij zeer veel reparatiewerk heeft ver richt. Na de ontvangst in de raadskelder vond de receptie plaats. De collega's van de heer Dekker waren daartoe bijeengekomen in de dépendance naast de raadskelder. De jubilaris, die ook penningmeester is van de reisvereniging „Vers van 't Vat", ont ving allereerst een origineel opge maakt bloemstukje namens de bus onderneming, die de reizen voor deze vereniging verzorgt. Daarna was het woord aan de directe chef van de heer Dekker, de heer Eibers, die begon met „bloemen voor mevrouw". Zijn waardering voor de persoon en het werk van de jubilaris liet de heer Eibers vervolgens vergezeld gaan van een geschenk onder couvert, dat hij namens het personeel van de afdeling overhandigde. Voor de jubilarissen Van Drongelen en Smeets vond de receptie plaats in het zaaltje van kantine Hollandia. Van de bazen en collega's van de lagerkelder ontving de heer Van Drongelen uit handen van de heer Stratenberg een fruitmand en een envelop met inhoud. De heer Smeets werd toegesproken door de chef van het magazijn, de heer Verkerk, die de jubilaris een boek overhandigde. Collega Limpens Op 19 mei jl. herdacht de heer J. Kraayenbosch, mechanische werkplaats, zijn 40-jarig dienst verband bij Heineken. had zijn toespraak op rijm gezet en wel zodanig, dat de inhoud vele ma len aanleiding gaf tot grote vrolijk heid. Geen wonder dan ook, dat de aanwezigen de „dichter" met een har telijk applaus beloonden. Ook namens het jubileumfonds van de werkplaats ontving de heer Smeets nog een ge schenk, dat hem door de heer Kap- pelhof werd aangeboden. De overige twee jubilarissen, de heren Van der Koore en Kraayenbosch za- Eveneens op 17 mei 1964 jubileerde de heer N. Smeets, wiens werkzaamheden in het tech nisch magazijn liggen. ten, temidden van hun collega's, in de „voorzaal" van Hollandia. Hier was de spreker de heer De Lange, die enkele bijzonderheden uit de loop baan van beide jubilarissen naar vo ren haalde en zijn waardering voor hun prestaties, elk in hun eigen afde ling, uitsprak. De heer De Lange deed zijn woorden vergezeld gaan van een cadeau onder couvert, namens het jubileumfonds. Ook de collega's on derling hadden bijgedragen tot enkele geschenken. Tot slot overhandigde de heer Vennix namens het mannenkoor de heer Kraayenbosch een vorstelijke taart.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 21