25-jarig jubileum G. Pothoven hem gevraagde attentie en service altijd voor honderd procent gegeven. Hij gewaagde voorts van de aange boren goklust van de jubilaris en vroeg zich af of hij misschien met een dicht knuistje was geboren. Dat hij graag zwikte werd gestaafd met de mededeling dat dit soms tot zons opgang werd beoefend. De heer Lindeman zei de menselijke waarde en de plichtsbetrachting van de heer Smink hoog te waarderen, zich gelukkig te prijzen dat hij, Smink, niet bij de concurrent was terechtgekomen, wenste hem het aller beste voor de resterende zeven jaren bij Heineken en overhandigde ten slotte de bekende enveloppe met de onbekende inhoud. De bloemen voor mevrouw Smink, die uiteraard in alle lof deelde, werden overhandigd door een der dames van de afdeling, me vrouw Meyer. Op 12 mei 1964 was de heer K. B. Smink van de afdeling expeditie te Amsterdam veertig jaar in onze dienst. De heer Koelman kwam als oud collega vertellen dat Klaas nooit veel zei en haalde prettige herinneringen op. Hij wenste de jubilaris nog zeven gezonde en werkzame jaren bij Hei neken en hoopte dat hij daarna nog op een rustige manier van zijn pen sioen zou kunnen genieten. De heer Vos kwam de heer Smink nog bedanken voor de wijze waarop hij altijd door Smink was tegemoet- getreden. De jubilaris tenslotte dankte de sprekers voor hun hartelijke en waar derende woorden, de expeditie voor de hem geschonken aquarel en zei dat hij voor de onbekende inhoud een „Zaanlander" ging kopen. Ter afsluiting werd nog menig glas gedronken, hetgeen zich in de open lucht op het terras van 't Koelschip bijzonder goed liet smaken, al was het dan ook geen Oud Bruin. Op 22 mei jl. vierde de heer G. Pot hoven, baas van de afdelingen boen plaats, tapkelder, vatenperron, lig- kelder en kuiperij, met echtgenote, zoon en dochter zijn 25-jarig jubi leum in 't Koelschip, dat vrijwel tot de laatste plaats bezet was met personeel uit alle geledingen van het bedrijf Amsterdam. Tevens waren aanwezig de heren Hoofs, Moelker en Smit, collega's van de jubilaris uit Den Bosch en Rotterdam. Ondanks een storing in de geluids installatie, nam de bedrijfsleider, drs. Goos, het woord, die een kort over zicht gaf van de werkzaamheden van de heer Pothoven bij Heineken. De heer Goos belichtte speciaal de periode waarin hij de jubilaris heeft gekend, nl. de afgelopen tien jaar. Hij liet uitkomen, dat in deze periode de ju bilaris niet alleen baas is geworden, maar dat zich ook belangrijke veran deringen in zijn afdelingen hebben voltrokken. Dit alles schiep proble men, speciaal ten aanzien van de per soneelsbezetting. Problemen, die de heer Pothoven, dank zij zijn bijzon dere persoonlijke eigenschappen (de heer Goos noemde hem een psycho loog), steeds op de juiste wijze wist tegemoet te treden. Tenslotte dankte de heer Goos de jubilaris voor zijn manier van leiding geven aan een groot aantal afdelingen en de wijze waarop hij zijn werk onder moeilijke omstandigheden heeft verricht. De op deze dag jarige zoon van de jubilaris, kreeg van de heer Goos een boek ten geschenke. De geluidsinstallatie, die niemand had gemist, dank zij het stemvolume van de heer Goos, was inmiddels her steld en nu kreeg de heer Siemens, de directe chef van de jubilaris, het woord. Ook hij greep terug in de historie en herinnerde o.a. aan de tien jaar, die de heer Pothoven heeft gewerkt bij onze toenmalige brou werij Maastricht. Een bijzonder be langrijke periode in het leven van de jubilaris, aangezien hij daar zijn vrouw heeft leren kennen. Na woorden van lof en dank te hebben gesproken voor de persoon lijke eigenschappen en het werk van de jubilaris, overhandigde de heer Siemens hem het geschenk van zijn personeel, een elektrische boor machine. Ook de zoon en dochter kregen ieder een cadeautje. De volgende spreker was de heer J. de Bruyn, een der voorlieden. Hij noemde de heer Pothoven eerlijk en rechtvaardig, prettig om mee samen te werken, aangezien hij begrip heeft voor de moeilijkheden van de werker. De heer De Bruyn bood vervolgens mevrouw Pothoven een grote fruit mand en de jubilaris een hulpstuk bij de reeds overhandigde boormachine aan. De vierde spreker, de heer Van Essen, voerde het woord namens de bazenclub Amsterdam. Ook hij be lichtte en prees de persoonlijke eigen schappen van de heer Pothoven en overhandigde hierna een elektrisch scheerapparaat. Ook mevrouw Pot- De heer G. J. Pothoven, baas lager- en tap- kelders, vatenperron, boenplaats en kuiperij te Amsterdam, vierde op 22 mei jl. zijn zilveren jubileum. 17

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 19