Landelijke fotowedstrijd „mens, machine, milieu" onder het motto 50 jaar Krachtwerktuigen CrtvktctrtrtrfrtrtrföitlcMctrltütiii'ffMctctcMctrMrMrtrtctctrfrSrftfrtiic De Vereniging Krachtwerktuigen zal op 1 april 1965 haar 50-jarig bestaan vieren, ter gelegenheid waarvan zij een grote, landelijke fotowedstrijd organiseert. Ook Heineken is lid van deze Vereniging, waarbij rond 1000 ondernemingen met ongeveer 1400 bedrijven zijn aangesloten. Zodoende kunnen ook onze personeels leden aan deze fotowedstrijd, waarvan u de voorwaarden hieronder vermeld vindt, deelnemen. De Vereniging van Gebruikers van Stoomketels en Krachtwerktuigen te Amersfoort, kortweg KRACHTWERK- TUIGEN genoemd, behartigt de econo mische belangen van de aangesloten industriële ondernemingen op het gebied van de algemene technische voorzienin gen van hun bedrijven en de daaruit voortvloeiende gevolgen. Aangezien Krachtwerktuigen met veel mensen in aanraking komt, erg veel met machines te doen heeft en bovendien steeds meer voor vraagstukken gesteld wordt die het levensmilieu, d.w.z. de omstandigheden waarin de mens moet leven en werken, raken, werd gemeend de viering van het 50-jarig bestaan van de Vereniging te wijden aan het onder werp „Mens, machine, milieu". Hieraan zal onder meer een expositie worden ge wijd, die gedurende de maand april 1965 wordt gehouden in het tentoonstellings gebouw Zonnehof te Amersfoort. Alle bijzonderheden omtrent de wedstrijd zijn in de hierna volgende wedstrijdvoor- waarden neergelegd. 1. Aan deze wedstrijd kunnen deel nemen de leden (aangesloten ondernemin gen) van Krachtwerktuigen. De leden-ondernemingen, hierna te noe men de inzenders, bepalen welke foto('s) zal (zullen) worden ingezonden, onder vermelding van de naam (namen) van degene(n) die de foto('s) heeft (hebben)'' gemaakt. De makers van de foto('s) zijn uitsluitend personeelsleden van de inzen- der(s), tenzij Krachtwerktuigen anders bepaalt. 2. Alle ingezonden foto's moeten be trekking hebben op het onderwerp: mens, machine, milieu. De foto's dienen de relatie van de mens tot de machine en het milieu waarin hij leeft en werkt, weer te geven (in de ruimste zin). Het terrein waar de foto's worden ge nomen, is beperkt tot de fabrieken en ge bouwen of naaste omgeving van de inzenders. Hieronder vallen b.v. ook sportvelden, recreatieoorden, industriewoningen, etc. van de inzender. 3. Het aantal in te zenden foto's per inzender is beperkt en bedraagt maxi maal voor ondernemingen van: 1 tot 500 werknemers 5 500 tot 1500 werknemers 10 1500 en meer werknemers 15 foto's. 4. Het formaat van de foto's dient minimaal 24 x 30 cm te zijn. Alle pro- cédé's zijn toegestaan, uitgezonderd met de hand gekleurde foto's. 5. Op de achterkant van de in te zenden foto's dienen de namen van de inzender en de maker te worden vermeld en voorts de woorden: 50 JAAR KRACHTWERKTUIGEN. Het verpakkingsmateriaal dient ook voor terugzending te kunnen worden gebruikt (b.v. 2 stukken carton of triplex in geslo ten couvert). De inzendingen dienen franco te worden gericht aan Krachtwerktuigen, Postbus 165 Amersfoort en dienen uiterlijk 30 oktober 1964 met de laatste postbestel ling binnen te zijn. Het ingezonden werk zal uiterlijk 1 juli 1965 worden teruggezonden. 6. Aan alle inzendingen zal de meest mogelijke zorg worden besteed; voor be schadigingen en zoekraken van het inge- zondene draagt Krachtwerktuigen geen verantwoordelijkheid. 7. Reeds eerder bekroonde foto's op andere wedstrijden kunnen ook worden ingezonden; zij moeten echter voldoen aan de door Krachtwerktuigen voor deze wedstrijd gestelde voorwaarden. 8. Alle inzenders en makers stellen de ingezonden foto's beschikbaar voor een door Krachtwerktuigen ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan te houden expositie. 9. De jury bestaat uit de heren: A. van Leeuwen, Amersfoort G. A. den Ouden, Amersfoort A. Pastoor, Amersfoort J. Schraa, Wormerveer P. Veuger, Utrecht. Het oordeel en de beslissing van deze jury zijn bindend. 10. De volgende prijzen zijn beschik baar: eerste prijs 500, tweede prijs 300, derde prijs 200, Deze prijzen worden toegekend aan de makers van de bekroonde foto's. Elke maker kan slechts eenmaal voor een prijs in aanmerking komen. 11. De keuze van de bekroonde foto's is voor alle partijen bindend. Correspon dentie kan hierover niet worden gevoerd. De betrokken inzenders en makers ont vangen schriftelijk bericht van de bekro ning van de betreffende foto's. De jury behoudt zich het recht voor niet alle prijzen toe te kennen, indien de kwa liteit van de foto's of het aantal inzen dingen hiertoe aanleiding geeft. Bevorderd zal echter worden dat het totale bedrag aan prijzen wordt uitgekeerd. 12. De bekroonde foto's worden het eigendom van Krachtwerktuigen, welke het recht heeft deze te publiceren of te exposeren of te doen publiceren of te doen exposeren, op welke wijze dan ook, echter met vermelding van de naam van de inzender en de maker(s) zonder ver goeding van auteursrechten. Op verzoek dienen alle inzenders en makers het negatief van de betreffende foto('s) aan Krachtwerktuigen op te zen den. Tegen een vergoeding van 50, per negatief aan de maker(s) verkrijgt Krachtwerktuigen het auteursrecht van de opgevraagde foto. 13. Alle correspondentie betreffende de wedstrijd dient gericht te worden aan Krachtwerktuigen, Postbus 165 Amers foort (tel.: 03490—17245*). 14. In de gevallen waarin dit reglement niet voorziet, beslist Krachtwerktuigen, zonodig in overleg met de jury. 15. Door deelneming aan deze wedstrijd verklaren inzenders en makers de wed- strijdvoorwaarden te kennen en hiermede akkoord te gaan. Belangrijk Voor diegenen van onze personeelsleden, die aan deze fotowedstrijd willen deel nemen, is het volgende zeer belangrijk: Na het verschijnen van dit nummer van Vers van 't Vat zal per vestiging een regeling worden bekendgemaakt van de tijden en plaatsen, waarop men kan foto graferen. Deze regeling is gemaakt in overleg met de bedrijfsleider ter plaatse en men wordt dringend verzocht zich strikt aan de opgegeven tijden en plaat sen te houden. De ingezonden foto's zullen in eerste instantie per vestiging worden geselec teerd. Dit zal in Rotterdam en Den Bosch gebeuren via de daar bestaande fotoclub en in Amsterdam via een nog te benoe men commissie. Men rich te zijn inzen ding voor wat Rotterdam en Den Bosch betreft aan het bestuur van de fotoclub en in Amsterdam aan een van de leden van genoemde commissie, waarvan de samenstelling zo spoedig mogelijk zal worden bekendgemaakt. Eventuele nadere bijzonderheden zullen in het volgende nummer van ons perso neelsblad of op de publikatieborden van de drie brouwerijen worden bekendge maakt. Mèt het bestuur van Krachtwerktuigen wensen wij u veel inspiratie en succes toe bij deze interessante fotowedstrijd.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 13