van Heineken ingeschakeld, nl. één verkenner en zes leden die als gewonden dienst deden, voor welk doel zij zeer realistisch geschminkt waren. Nadat de totaal zestig gewonden waren bevrijd, waarbij men onder andere gebruik maakte van een kabel baan over het water, werd de ont smetting en de afvoer van de gewon den verder gerealiseerd door de dienst B.B. Voor de middagoefening was een zeer ernstig spoorwegongeluk geënsceneerd met veel gewonden en een werkelijke brand. Zware rookwolken markeer den het rampterrein Watergraafs meer, doordat de N.S. drie oude spoorwegwagons volgepakt met een Een van de realistisch geschminkte ge wonden. (Foto C. van Rooyen) Bevelvoerder Koornstra van onze ploeg kijkt goedkeurend toe. De Heineken bedrijfsbrandweer in actie. brandbaar materiaal, in brand had gestoken. Brandweerploegen van de N.S., de P.T.T. en Heineken hadden tot taak deze brand te blussen, daarin later bijgestaan door noodwachtploegen van de B.B. Het overige deel van deze oefening, waarbij een enorm aantal gewonden moest worden bevrijd en afgevoerd (sommigen moesten worden „uitge zaagd"), was wederom een samen spel tussen B.B. en B.Z.B. Deze bijzonder geslaagde oefening, die allerwegen in de pers positief commentaar opleverde, heeft weer eens aangetoond hoe belangrijk de goede samenwerking is tussen overheid, be drijven en particulieren, zoals des tijds gebleken is bij de overstromings ramp van 1953. L. Hof De nablussing. Ofschoon het eigenlijk niet nodig was, kwamen ook de B.B.- en de spoorwegbrandweer nog een handje helpen. 7

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 9