B.B. en B.Z.B. SAMEN IN ACTIE Een primeur voor Amsterdam Dinsdag 7 april 1964 was de datum voor een eendaagse proefmobilisatie van een deel van de Amsterdamse noodwachters. In onderling overleg tussen de dienst B.B. en het plaatselijk bestuur van de Nederlandse Vereniging Zelfbescher ming Bedrijven en Inrichtingen, werd besloten van deze gelegenheid gebruik te maken de B.Z.B.-ploegen van een aantal bedrijven op dezelfde dag Per trein waren de brandweerploegen van P.T.T. en Heineken met hun materiaal naar het rampterrein Watergraafsmeer gereden. eveneens te mobiliseren, teneinde hen samen met de opgekomen nood- wachters in te zetten voor een ge combineerde oefening. De bedrijven die deelnamen waren: Nederlandsche Spoorwegen Postdistrict Amsterdam Amstel brouwerij Heineken's brouwerij Raad van arbeid Centraal belasting kantoor. Bij de oefening werden twee vredes- rampen verondersteld. In de ochtendoefening heette het dat een groot verkeersvliegtuig was neergestort op de panden tussen Sarphatistraat en Mauritskade. De kobaltkluis in de tuin van het An- thonie van Leeuwenhoekhuis werd daarbij vernield en het radio-actieve kobalt verspreidde zich in zuide lijke richting. De brug over de Mauritskade ter plaatse werd daarbij eveneens vernield. Bij het samenspel van deze oefening tussen B.Z.B. ploegen van de Am- stel brouwerij, Raad van arbeid en het Centraal belastingkantoor, waren zeven leden van de B.Z.B. Door middel van een speciaal reddings toestel werden de lichtgewonden van het dak gehaald. (Foto C. van Rooyen) Bij de afvoer van gewonden tijdens de ochtendoefening maakte men onder meer gebruik van een kabelbaan over het water. (Foto C. van Rooyen).

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 8