Bouw nieuwe brouwerij bij Moundou vordert gestaag Eind september 1963 vanuit Rotterdam verscheept kwamen de tien conustanks na een reis per zeeschip, trein, binnenschip en vracht auto, in december op het terrein van de brouwerij aan. In het oktobernummer van vorig jaar hebben wij reeds enige aandacht besteed aan de nieuwe brouwerij bij Moundou in de Middenafrikaanse republiek Tchad. Dat was ter gelegenheid van de verscheping vanuit de Merwehaven in Rotterdam van tien zg. Nathan- tanks ten behoeve van de nieuwe brouwerij, waarvan de bouw, zoals u weet, plaatsvindt onder supervisie van Heineken. De werkzaamheden ter plaatse waren toen reeds geruime tijd aan de gang. Ongeveer een jaar geleden, om precies te zijn op 1 april 1963, ging men van start en nadat 1 december van dat jaar een begin was gemaakt met de installatie van machines en apparatuur, is het gehele project thans zo ver gevorderd, dat de belangrijkste onderdelen van het bedrijf zich reeds duidelijk aftekenen. Men verwacht de nieuwe brouwerij, die een begin- capaciteit van 30.000 hl 's jaars zal hebben, in het komende najaar in bedrijf te kunnen nemen. De hierbij geplaatste foto's geven enkele impressies van verschillende stadia in de bouw. Alles is hier in gereedheid gebracht om de wortketel, 6 ton zwaar, naar het brouwhuis over te brengen (februari 1964). Kijkje vanuit de bottelarij in de tankroom, januari 1964. Op de voorgrond de fundaties voor de vul- en de wasmachine, resp. rechts en links op de foto. De tanks waren in enkele dagen geïnstalleerd. 4

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 6