NIEUWE VERKEERSROUTE OP HET TERREIN VAN BROUWERIJ DEN BOSCH Aansluitend op het artikel over de uitbreiding van en ingrijpende veranderingen op het brouwerijterrein in Den Bosch, dat u in het vorige nummer van Vers van 't Vat heeft kunnen lezen, vraagt uw Bossche corres pondent thans in het bijzonder uw aandacht voor de nieuwe interne verkeersroute, met de aanleg waarvan men op het ogenblik druk doende is. Op de hierbij afgedrukte situatieschets van onze Bossche vestiging, welke schets u ook in ons vorige nummer aan trof, is met diverse pijltjes aangegeven, langs welke route het op bedoelde pijltjes betrekking hebbende ver keer zal worden geleid. Het gehele interne route systeem is gebaseerd op éénrichtingsverkeer, waardoor „frontale ontmoetingen" onmogelijk zijn! Vanzelfspre kend zal, door de aanwezigheid van de nodige verkeers borden op het brouwerijterrein, een veilige, maar tevens vlotte verkeers-„verwerking" zijn gewaarborgd. Het zal zeker wel augustus zijn, voordat een en ander zijn beslag heeft gekregen. Hoe eerder onze Bossche employé's zich, zij het dan nu nog op papier, met dit ook voor hen zo uitermate belangrijke intern verkeers- vraagstuk vertrouwd hebben gemaakt, des te vlugger zij zich straks bij het van kracht worden van de nieuwe verkeersregeling daaraan hebben aangepast. Zoals u de vorige maand heeft kunnen lezen, zal de nu nog be staande loge van de bewakingsdienst en daarmede ook de slagbomen, worden verplaatst, zodat de officiële entree van het brouwerijterrein ook op een ander punt komt te liggen. Vanuit de nieuwe behuizing voor de bewakingsdienst zullen de slagbomen, zowel voor inkomend als uitgaand verkeer, elektrisch worden be diend. Te zijner tijd zal deze entrée-wijziging, speciaal ten behoeve van onze Amsterdamse en Rotterdamse collega's, stellig nog wel fotografisch in Vers van 't Vat worden getoond. Het is dus langs deze nieuwe loge van de bewakingsdienst, dat alle voertuigen het terrein moe ten binnenkomen en dit ook weer, na afgewerkt te zijn, moeten verlaten. Wanneer u de verklaring van de acht verschillende soorten pijltjes eens even bekijkt, zult u zien, dat de personenwagens langs de rechter rijbaan van de uitvalswegen, dus vóór de eigenlijke ingang, naar de voor hen bestemde parkeerplaats (zie nummer 26) worden gedirigeerd. Deze wagens, voornamelijk toe behorende aan brouwerijpersoneel en bezoekers, hebben dus in feite heel weinig met de interne verkeersroute te maken, zulks in tegenstelling tot de zeven andere categorieën wagens, die wel zullen moeten deelnemen aan het interne brouwerij verkeer, dat ondanks de Het nieuwe kantoor (zie op de schets no. 3) werd in enkele weken (foto's links en rechts) opgericht. Ongeveer op het punt waar de vork heftruck staat (zie op de schets boven no. 6), zal een groot gedeelte van het verkeer samenkomen. 2

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 4