Bossche wandelclub organiseerde tweede voorjaarstocht Om precies 14.00 uur gingen de wandelaars op de 25, 15, 10 en 5 km van start, vooraf gegaan door het Heineken tamboercorps. Links op de foto (zie x) de jongste deelnemer, Paul van Hoorn, Vh jaar, met zijn moeder. Met het verbeteren van de weers omstandigheden van vrijdag 24 op zaterdag 25 april jl. klaarden ook de gezichten van de organisatoren van de tweede Heineken voorjaarswan deltocht in Den Bosch merkbaar op. Begrijpelijk, want het slagen van zo'n evenement, waaraan wekenlange, in tensieve voorbereidingen worden be steed, hangt voor een belangrijk ge deelte af van die weersomstandig heden. Nu scheen er op de bewuste zaterdag bepaaldelijk niet een zelfde stralend lentezonnetje als tijdens de eerste door onze Bossche wandelclub georganiseerde voorjaarstocht, die dag precies een jaar geleden. Het was gelukkig droog, maar de temperatuur noodde nu niet direct tot het dragen van een zomertenue. Misschien, we weten het niet zeker, is het enigszins kille weer de organisa toren op de dag zelf niet eens zo on welgevallig geweest. Luistert u maar. Op de dag van de sluiting van de schriftelijke aanmeldingen, 11 april jl., bedroeg het aantal deelnemers nog maar ongeveer 220. Op de morgen van de tocht was het aantal vóórin schrijvingen opgelopen tot 550 Om half één gingen de startbureaus open En toen barstte de stroom van aan meldingen eerst goed los! Honderden en nog eens honderden kwamen zich Het lijkt wel of voorzitter Van Rhijn (r.) zijn zorgelijk kijkende secretaris Derde moed in spreekt. De organisatoren konden echter gerust zijn: de wandelaars kwamen heus wel! Bijna 1500 tevreden deelnemers „op het laatste ogenblik" opgeven en toen de bureaus om drie uur gesloten werden, waren bijna vijftienhonderd tippelaars van start gegaan! Als het weer nu eens even mooi was geweest als vorig jaar, misschien was dan het totaal aantal deelnemers wel tot tweeduizend of meer gestegen. Niet dat de organisatie niet op zo'n toevloed berekend zou zijn geweest, maar de zestig medewerk(st)ers, die nu hun handen vol hebben gehad, waren Achter de tafels telden wij op deze foto achttien van de zestig Heineken medewerksters en medewerkers, die een belangrijk steentje tot het welslagen van dit evenement hebben bijgedragen. Hier gaat de groep Engelse militairen van start. ,,En toen barstte de stroom van aanmeldingen eerst goed los!"

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 20