BIJEENKOMST Amsterdamse gepensioneerden op de brouwerij Bierkens plaats Op uitnodiging van Heineken kwamen onze Amster damse gepensioneerden maandag 13 april jl. op de brouwerij bij elkaar. De aanleiding om hen voor een speciale gelegenheid bijeen te roepen was gelegen in het feit, dat onder hen vele vragen bleken te leven met betrekking tot de pensioenen. De gepensioneerden, die in groten getale (125) aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven, werden 's morgens in 't Koelschip ontvangen, waar de bedrijfsleider, drs. J. J. C. Goos hen hartelijk verwelkomde. Daarna was het woord aan de directeur van het Pensioenfonds, de heer J. J. van der Eijk, die uitleg gaf en de gestelde vragen beantwoordde. Aan het einde van de ochtend gebruikte men nog steeds in 't Koelschip een broodmaaltijd, van welke gelegenheid de bazen gebruik maakten om even binnen te wippen en met oude bekenden een praatje aan te knopen. 's Middags bracht het gezelschap een bezoek aan ver schillende afdelingen van de brouwerij, waarbij vooral de nieuwe bottelarij met haar prachtige machines met veel belangstelling werd bekeken. Ten slotte maakten onze gepensioneerden, weer teruggekeerd in 't Koelschip, kennis met onze nieuwe bedrijfsfilm „Dit is Heineken:". Het is een goede gedachte geweest deze min of meer zakelijke bijeenkomst uit te breiden tot een gezellige brouwerijdag-voor-onze-gepensioneerden. Er heerste een geanimeerde stemming en het (hernieuwde) onderlinge contact, waarvan ook de dames genoten zullen hebben, heeft allen veel goed gedaan. In de beste stemming zat men in 't Koelschip bijeen waar ook de broodmaaltijd gebruikt werd. Het bierken in de ton geperst, het levende gerst, het levende gerst, het zit er zoo noó bedwongen. En laat de kraan maar opengaan: het komt er al uit gesprongen! huppelend, druppelend, lustig dan! Zie me zo geren het bier in de kan. Het bierken in de glazen daar, zoo perelklaar, zoo perelklaar, het staat er nog droevig te droomen. Sa, vroolijke maats, gij kent zijne plaats! wel moge het u bestroomen! spoelende, koelende lustig dan! Best is het bier in den leutigen man. Het bierken uit de ton ontsnapt, in de kan getapt, in de kan getapt, het krijgt weer al andere luimen. Ei, heft ze maar hoog, en giet met een boog, dat al de glazen schuimen! vlokkende, lokkende lustig dan! Bier in de glazen, daar droom ik van. René de Clercq (18771932) 17

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 19