onze juBilaRissen 40-jarig jubileum J.J. Smoor indiensttreding het eerst in de botte larij te werken. Daarna doorliep hij enkele andere afdelingen als de garage, de stal en de gistkelder, tot hij in 1948 naar de ziederij werd overgeplaatst, waar hij nu nog steeds werkzaam is. 's Middags werd de jubilaris met zijn vrouw en twee dochters bij de be drijfsleiding ontvangen, waar men, ten gevolge van de enorme verkeers opstoppingen op die dag, later dan verwacht, was arriveerde. Bij de terug blik op de diensttijd van de heer Van Roon kwamen in het bijzonder de oorlogsjaren, toen hij in de garage werkzaam was, ter sprake. Aan het einde van de ontvangst bracht de heer Van Rossem de jubilaris dank voor wat deze de brouwerij aan werkkracht en toewijding gegeven had. Ook de heer Van Roon kreeg uiteraard de gouden Heineken ster opgespeld. Intussen zaten in de dependance naast de raadskelder reeds vele collega's te wachten. Toen het gezelschap daar voor de receptie was gearriveerd, trad de heer Mollenbrok naar voren om het geschenk namens het jubi leumfonds van de ziederij aan te bieden. Eerst echter sprak hij zijn collega, met wie hij jarenlang in ver schillende afdelingen had samenge werkt (en dat nu in de ziederij nog doet) toe, waarbij hij in het bijzonder de verdiensten van de jubilaris naar voren haalde. Het geschenk bestond uit een fraai polshorloge; mevrouw Van Roon deelde in de huldiging van haar man, zij ontving een prachtige schaal met fruit. De tweede zilveren jubilaris in deze rij is de heer A. van Roon, werkzaam in de ziederij van onze Rotterdamse brouwerij, die 1 mei jl. zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken her dacht. 25-jarig jubileum A. van Roon Op de eerste mei van dit jaar werd in Rotterdam het zilveren jubileum van de heer A. van Roon gevierd. (De officiële datum was zaterdag 2 mei). Evenals de heer Woudenberg, kwam de heer Van Roon na zijn 25-jarig jubileum B. Woudenberg Op 14 april jongstleden was het voor de heer B. Woudenberg 25 jaar ge leden, dat hij bij Heineken (Rotter dam) in dienst trad. De heer Wou denberg heeft gedurende deze kwart eeuw diensttijd slechts enkele afde lingen doorlopen. Begonnen in de bottelarij, ging hij een jaar later over naar de pekkerij. Toen deze afdeling in 1957 ophield te bestaan, werd hij in de gelegenheid gesteld buiten het bedrijf een opleiding te volgen en zich te bekwamen in het vak van zijn keuze. Na deze omscholing weer op de brouwerij teruggekeerd, werd de jubi laris storingsmonteur. Als zodanig is hij tot op heden werkzaam in de bot telarij en bottelarijwerkplaats als een van diegenen, die voortdurend bezig zijn de machinerieën van eerstge noemde afdeling met zo kort moge lijke onderbrekingen en zo gesmeerd mogelijk te doen functioneren. Tijdens de ontvangst bij de bedrijfs leiding passeerde de loopbaan van de jubilaris bij Heineken in het kort de revue, waarbij wat uitvoeriger werd stilgestaan bij de gelegenheid, die de heer Woudenberg had gekregen zich een vak eigen te maken. Mede namens de directie dankte de bedrijfs leider, de heer Van Rossem, de jubi laris voor hetgeen deze in de afge lopen jaren in het belang van de brouwerij had verricht, waarna hij hem het bij dit jubileum behorende embleem opspeldde. Vervolgens begaf men zich naar Hollandia, waar de heer Woudenberg werd toegesproken De heer B. Woudenberg, storingsmonteur te Rotterdam, vierde op 14 april jl. zijn zilveren jubileum. door de heer Kappelhof, die hem namens het jubileumfonds van de bot telarijwerkplaats een cadeau onder couvert aanbood. De eerste Rotterdamse jubilaris, die dit jaar op een 40-jarige diensttijd kon terugzien, was de heer J. J. Smoor, die op 5 mei jl. zijn dienst- jubileum vierde. Wat hij ook van die veertig jaar vergeten mag zijn, niet het feit dat hij (wellicht als enige ooit op de brouwerij) op dezelfde dag van zijn indiensttreding reeds opslag kreeg vanwege zijn gebleken Op 5 mei jl. was de heer J. J. Smoor, bouw kundig onderhoud te Rotterdam, veertig jaar in onze dienst.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 16