lichtmasten geplaatst, terwijl boven dien aan de achterzijde van het ter rein nog twee lichtrekken zijn aan gebracht. De lichtpunthoogte van de masten is twaalf meter. Alle negen masten zijn voorzien van drie schijn werpers (één mast heeft er zelfs zes), terwijl ook in de rekken drie licht punten zijn aangebracht. De schijn werpers, die elk een hogedrukkwik lamp van 400 watt bevatten, zijn zó gericht dat nergens schaduwen van betekenis voorkomen. Een punt van bijzondere aandacht bij het installeren was verder nog, dat het licht van de schijnwerpers geen overlast (verblin ding) voor de omwonenden mocht opleveren. De gehele installatie wordt met be hulp van tijdklokken automatisch in- en uitgeschakeld. Dit betekent, dat een kwartier na zonsondergang de verlichting automatisch wordt ont stoken. Om half één 's nachts wordt het licht gedoofd, met uitzondering van enkele lampen voor de nacht verlichting. Afhankelijk van het jaar getijde wordt 's morgens vroeg de verlichting automatisch weer ontsto ken of (in de zomer bijvoorbeeld) de nachtverlichting gedoofd. De nieuwe verlichting in Den Bosch is aangebracht op het onlangs in ge bruik genomen opslagterrein-voor- lege-emballage aan de westelijke kant van de bottelarij. Voorheen stonden de kisten met lege flessen opgeslagen achter de kantine en de garage. Op het nieuwe terrein, in de wande ling „het plein" genoemd, zijn vier masten opgericht, waarvan de licht punthoogte zestien meter bedraagt. De masten hebben elk weer vier meter lange armen; iedere arm is voorzien van een kap met daarin een hogedrukkwiklamp van 700 watt. De zestien lampen samen zorgen voor een overweldigende hoeveelheid licht. Zij zijn zodanig aangebracht, dat hoe genaamd geen schaduwen optreden. Het lossen bij avond kan nu ook hier vlot, vlug en veilig worden uitge Den Bosch. Het nieuwe losterrein voerd. De verlichting voldoet, even als in Rotterdam, aan de eisen, die landelijk voor gebruik op der gelijke terreinen gesteld worden. Om dat „het plein" in Den Bosch in tegenstelling tot het emballageterrein in Rotterdam, niet door gebouwen en dergelijke wordt omringd, is de ver lichting 's avonds reeds op grote af stand zichtbaar. dat 's avonds in een zee van licht baadt.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 7