De foto rechts geeft u een indruk van de uitgestrektheid van het nieuwe terrein, dat ongeveer even groot is als het bebouwde gedeelte. nische dienst, doch ook het omleggen van de interne verkeersroute, alsmede de aanleg van een geheel nieuw stuk weg, die het huidige terrein een ander aanzien zullen geven. Maar we zijn er nog niet, want er gaat nog veel meer gebeuren en er is reeds een en ander gebeurd! Zo zijn de zich op ons terrein bevindende hou ten keten van de firma's Van de Bouwhuysen en Walraven verplaatst, de loge van de bewakingsdienst en daarmede de slagbomen, die in de toekomst elektrisch zullen worden bediend, gaan verhuizen (zie op de schetstekening no. 1), het tankstation (zie no. 28) krijgt een nieuwe plaats, evenals de rijwielstalling en de vlagge- stok (die destijds als geschenk door de fa. Van de Bouwhuysen werd aan geboden en die thans nog vóór de glazen wand van de bottelarij staat), terwijl ook het hok van de tamboer- korpsmascotte, William Hops, bij deze „massale" verplaatsingen is betrok ken (zie no. 25). De verhuizing van de hiervoor genoemde vier kantoor afdelingen hoopt men begin juli a.s. te doen plaats hebben. Als gevolg van de uitbreiding van het brouwerij terrein kon ook de parkeerplaats, tegenover het ontvangstgebouw, wor den vergroot. Dit karwei is inmiddels klaar, evenals de aanleg van het zgn. Stelcon-plateau vóór de bottelarij, waar een ruime losplaats is ontstaan ten behoeve van de ledige emballage. Op dit plateau en ook langs de nieuwe terreingrens, is een verlichting aangebracht, die aan de eisen des tijds voldoet. Het is de bedoeling, dat ik in het volgende nummer van ons personeelsorgaan nog wat uitvoeriger op deze, vooral voor onze Bossche naren zo belangrijke aangelegenheid, zal terugkomen. In het bijzonder zal dan de nieuwe interne verkeers situatie de aandacht hebben, die, naar ik hoop, door een of meer foto's op de juiste wijze zal kunnen worden geïllustreerd. Aan de hand van de hierbij afgedrukte opnamen kunt u zich ongetwijfeld een goede indruk vormen omtrent de grootte van de terreinuitbreiding. Er wordt hard gewerkt aan de weg, die straks van de nieuwe ingang (zie de pijl op de foto), achter de garage langs en vervolgens tussen de kantine en de garage door zal lopen. Deze, bij heiig weer vanaf het dak van het silogebouw (zie no. 19 op de situatieschets) gemaakte opname toont het grootste gedeelte van het nieuwe terrein. De begrenzing daarvan is met pijlen aangegeven.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 5