Jaarvergadering Hengelsportvereniging „Heineken" V EEN NIEUWE LENTE. EEN NIEUWE ONDERAFDELING Uw Bossche correspondent is oprecht verheugd u opmerkzaam te mogen maken op de „gezins-uitbreiding", die de Personeelsvereniging in Den Bosch kortelings heeft beleefd. Dankzij het prijzenswaardige initia tief van enkele enthousiaste beoefe naars van een sport, die zonder twijfel in ons land een grote mate van popu lariteit geniet, nl. het biljarten, kon op 24 februari jl. worden overgegaan tot het houden van een oprichtings vergadering. Een voorlopig bestuur, bestaande uit de heren Vogel, Kop en Kapteins, behartigt de belangen van ongeveer 30 leden, totdat binnenkort de definitieve bestuurders van deze nieuwe onderafdeling zullen zijn ge kozen. In het volgend nummer van Vers van 't Vat hoop ik in de gelegenheid te zijn u nader over onze Bossche biljar ters te kunnen inlichten. Vanzelfspre kend zijn nieuwe leden van harte welkom. Zij kunnen zich daartoe bij een der vorengenoemde voorlopige bestuursleden opgeven. Wel kan ik belangstellenden nog even mededelen, dat onze Heineken biljartvrienden elke vrijdagavond in clubverband bij eenkomen in café „De Roode Leeuw" aan de Oude Dieze 23-25, 's-Her- togenbosch, alwaar van acht tot één uur op twee biljarts deze mooie sport bedreven kan worden. Alvast heel veel succes toegewenst, beste vrienden vRh. Deze onderafdeling hield ditmaal haar jaarvergadering op een vroeger tijdstip dan zulks gewoonlijk het geval is, nl. op zaterdagmorgen 11 april j.l. Reden hiervoor was voor namelijk gelegen in het feit, dat het bestuur met de leden van gedachten wilde wisselen over de zeevisserij, een onderdeel van de hengelsport waar voor grote belangstelling bestaat. Het was jammer, dat minder dan de helft van de leden ter vergadering aan wezig was. In ziin openingswoord heette de voorzitter, de heer A. L Trum, de aanwezigen harteliik wel kom. Volgens hem kon men terugzien op een „aardige vangst" gedurende het afgelopen hengelseizoen. Ter zake van de gepachte viswaters deelde de voor zitter ten slotte mede, dat de visclub het viswater „Habaken" het komende seizoen vermoedelijk voor 't laatst in pacht had. Om deze reden was hier dan ook geen vis uitgezet. Aan het zgn. „wiel" in Herven was echter ongeveer 300 kilo vis toevertrouwd, zodat de hengelaars uit dit water, van 30 mei a.s. af, stellig menig visje zullen kunnen „tillen". Op deze datum, waarop het nieuwe hengel seizoen dit jaar wordt geopend, wordt in dit „wiel" een onderling concours gehouden, waarna, al naar gelang van hun prestaties, de leden wor den aangewezen, die zullen mogen deelnemen aan de hengelsportwed strijd in het kader van de komende interbrouwerij-sportdag. Na het ope ningswoord van de voorzitter werden de overige te bespreken punten in snel tempo afgewerkt. Zo werden o.m. de heren W. J. van Stippent en R. van Vugt als nieuwe bestuursleden gekozen. Nadat de heer Trum de leden had bedankt voor het in het oude bestuur gestelde vertrouwen, werden door de leden tijdens de rond vraag vele vragen van uiteenlopende aard gesteld, waarop van bestuurs zijde zo afdoend mogelijk werd ge antwoord. Zoals in het begin van dit verslag reeds werd vermeld, is de zeevisserij bij de leden erg in trek. Er werd dan ook besloten op zaterdag 18 april, voor de eerste maal in dit seizoen, „ter zeevisvangst" te gaan, echter niet zo als gebruikelijk naar Ierseke, doch naar Zaamslag in Zeeuws-Vlaanderen. Het is hier nl. goed mogelijk „van de kant af" te vissen, terwijl men, wanneer Ierseke het einddoel van de reis is, per kotter erop uittrekt. Dit laatste zal het geval zijn bij de tweede zeevisserij-tocht die op zaterdag 2 mei zal plaatsvinden. Het was omstreeks één uur, toen deze jaarvergadering, die in feite meer het karakter had van een bijeen komst waar ik geen visserslatijn heb horen spreken, door de voorzitter werd gesloten. vRh. Jammer, maar aan biggen beneden de gestelde leef tijd wordt geen alcoholhoudende drank verstrekt.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 19