VAN ONZE VERENIGINGEN PAASDRIVE Op vrijdag 20 maart jl. organiseerde de Sportclub na een onderbreking van twee iaar, wederom een Paasdrive. Deze drive, waaraan 34 klaverjassers en 14 bridgers deelnamen, vond plaats in de gezellige zaal van 't Koelschip. Na het openingswoord van voorzitter Stap werd er geanimeerd gekaart om prachtige prijzen, zoals paaseieren, paas- brood en „paasjenever". Onder het genot van ons onvolprezen Heineken pils, af gewisseld door een hartig hapje, kwam om ongeveer één uur het einde van deze wedstrijd. Het geheel was zeer geslaagd, waarbij we nog kunnen vermelden, dat in de afdeling bridge het paar Goos-Seger en bij het klaverjassen het koppel Bakker- Vermeulen als eerste eindigden. D. BILJARTNIEUWS De driekamp SwarttouwKunst en VriendschapHeineken op het groe ne laken is gestreden. Reeds de eerste avond kwamen de „sterren" aan tafel, Horsten van Swarttouw en Zijlmans van Heine ken. Vol goede moed werd begonnen, maar in de zesde beurt liet Zijlmans na een poedel de ballen in een droom- positie liggen, Horsten reeg de caram boles aan elkaar om, schrik niet, eerst op 173 te stranden. Deze klap was voor Zijlmans te zwaar. Hij ver loor de partij in elf beurten. Spannende partijen waren voorts op deze avond VennixBorst en Van Beest—Van Gent. De uitslag was 106 voor Heineken. Met dezelfde cijfers won K. en V. van Swarttouw. Op deze avond was de spannendste partij. Van Dijk (Swart touw) tegen Dubach (K. en V.) die in een gelijk opgaande strijd werd ge wonnen door Van Dijk met één carambole verschil. In de laatste wedstrijd moest dus be slist worden wie de beker zou win nen, want Heineken en K. en V. had den nu beide 10 punten. Tot de laatste partijen was het nog onzeker wie winnaar zou worden. Op dat moment moesten aantreden Nieuwland van K. en V. tegen F. Steenhorst van Heineken, twee gelijk waardige tegenstanders, die elk 30 caramboles moesten maken. Vanaf de eerste tot de negen en twintigste carambole was de partij een gevecht alsof in plaats van een beker de brouwerij op het spel stond. Een zucht van verlichting ontsnapte ons toen Steenhorst de dertigste caram bole in deze slopende partij maakte. Nieuwland stond op 29 caramboles. Heineken had ook deze avond met een winst van 106 afgesloten. Niet alleen had Heineken gewonnen, maar wij mochten terugzien op dpie genoegelijke en spannende avonden. De eindstand was Heineken 20 pun ten, K. en V. 16 punten, Swarttouw 12 punten. Op 24 maart ontvingen wij de biljar ters van Frenk Zn. Deze avond was wat het weer betreft wel uiter mate slecht en ik rekende al op een heel kleine opkomst. Van Frenk zou den, zoals afgesproken was enkele supporters meekomen. Omstreeks kwart over acht waren niet alleen de spelers en supporters, maar zelfs enkele familieleden van spelers en supporters aanwezig. Elke Heineken speler ontving aan het begin van de partij van zijn tegen stander een set eieren. Voor Van Berkel, die deze avond weer bergen werk verzette (deze biljarters wisten dat ze bij de grootste brouwer met het beste bier waren) was er een groot blik fruit en mevrouw De Geus mocht een groot blik ananas in ontvangst nemen; niet dat ik wat tegen eieren heb, maar ananas met slagroom. Om twaalf uur ging ieder tevreden naar huis; het was een geslaagde avond geweest. Waarom de uitslag van deze vriend schappelijke wedstrijd niet van belang is kunt u in een van de volgende Versevaten lezen onder: BILJARTEN OF BILJARTEN. De Geus 1/am P I P O |#nmt IWI ET I „Zo, is dat nu het Heineken Stout, waarover ik zo »«En nu wil ik het wel Vdll Dl Lil IVUIIIl IfILLIX veel gehoord heb." proeven ook!" Op bedrijven, waar men varkens fokt, komt het nogal eens voor, dat het moedervarken extra „voeding" nodig heeft ter bevordering van de melkproduktie. Onder het motto „goed voor het zog" gebruiken vele van onze Nederlandse boeren voor dat doel donker bier (meestal Oud bruin). Minder bekend is, dat van de donkere bieren eigenlijk alleen het Stout door zijn bijzondere eigen schappen aan het gestelde doel be antwoordt. Hoe een en ander in de praktijk in zijn werk gaat, kunt u zien op de hierbij geplaatste foto reportage, die wij enige tijd geleden maakten op het bedrijf van de heer J. N. van den Akker in Alphen a/d Rijn. 16

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 18