40-JARIG JUBILEUM W. RITMAN Mej. C. A. Ponjée, zilveren jubilaresse Als wij mejuffrouw Ponjée enigszins kennen, dan doen wij, geloven wij, er goed aan ons bij de beschrijving van de viering van haar zilveren jubileum op 3 april jl. niet te laten verleiden tot meer dan een verslag van wat wij toch wel een huldiging van de chef van de Rotterdamse telefooncentrale mogen noemen. Een huldiging, die onder meer tot uitdruk king kwam in een overweldigend aantal belangstellenden, die, zoals de heer Vestergaard opmerkte, voor een uitverkocht huis hadden gezorgd. Een belangstelling, die duidde op de vele en goede banden tussen mejuffrouw Ponjée en de leden van het personeel. Maar er was meer. De door de heer Vestergaard regelrecht uitgesproken waardering voor de wijze waarop de jubilaresse in de afgelopen 25 jaar haar taak, naar binnen en naar bui ten, heeft verricht. Een waardering, die door de heer Kleingeld („Van nie mand wordt zoveel service gevraagd als van een telefoniste") en later door baas De Lange nog eens werd onder streept. En dan waren er de geschen ken, de enveloppen met inhoud, de bloemen, de dozen bonbons en de telegrammen. En niet te vergeten de vele, vele gelukwensen van mensen uit alle geledingen van de Rotterdam se brouwerij en van hen, die onze vestigingen in Amsterdam en Den Bosch vertegenwoordigden. Voor haar dankwoord, waarin zij zich tot de sprekers richtte en waarin zij verder onder meer zei, blij te zijn dat haar moeder dit mee mocht Mej. C. A. Ponjée, chef telefooncentrale te Rotterdam, vierde op 3 april jl. onder grote belangstelling haar 25-jarig jubileum. maken, laten wij mejuffrouw Ponjée gaarne zelf aan het woord, elders op deze pagina's. DIVERSEVAATJES (Gratis advertenties van en voor het personeel. Opgaven indienen bij de redactie, Rotterdam, onder vermelding van naam, brouwerij, telefoonnummer of (tevens) het volledige huisadres). AANGEBODEN: Box met vlonder, wieg en wandelwagentje; alles i.pr.st. Schu- mannlaan 15, Rotterdam, tel. 181798. TE KOOP: Agfa Clack fototoestel en flitsapparaat (beide in kunstlederen tas) en geelfilter. Mej. M. Schönberger, toestel 133, Rotterdam. Op 7 april 1964 vierde de heer W. Ritman zijn 40-jarig jubileum in 't Roeischip van de Amsterdamse brouwerij, waar velen gekomen waren om de jubilaris geluk te wensen. Als eerste sprak zijn directe chef, de heer Spoorenberg, de heer en mevrouw Ritman toe. Hij schetste in grote lijnen de loopbaan van de jubilaris, die als jongmaatje bij Heineken op de afdeling expeditie begon en via de boekhouding en de afdeling rekening-courant opklom tot zijn huidige functie als chef leningen stad. Speciaal roemde de heer Spoo renberg het snelle en accurate werk van de heer Ritman. Tot slot bood hij namens het gehele personeel een cadeau onder couvert aan. De heer Drijver, die al vele jaren de uiteenlopende kwaliteiten van de heer Ritman kent, verhoogde de feest vreugde zeer door stuk voor stuk de zeven levens, waarvan hij de jubilaris had zien genieten, onder de loep te nemen. De heer Koelman, namens de „oude getrouwen" memoreerde de prettige samenwerking met de heer Ritman op de afdeling expeditie. Tenslotte haalde de heer Te Riele herinneringen op aan het brouwers- Op 7 april 1964 herdacht de heer W. Ritman, chef leningen stad te Amsterdam, het feit, dat hij veertig jaar geleden in Heineken dienst trad. mannenkoor, waarin de heer Ritman, na een best glaasje bier, een fraaie partij meezong. Mevrouw Ritman werd hulde gebracht voor haar goede zorgen die haar man het leven van die zeven levens mogelijk maakte. In zijn dankwoord vertelde de heer Ritman dat hij, als enige onder het personeel, kon zeggen dat hij in de brouwerij geboren was, namelijk in de le Jacob van Campenstraat, die later door uitbreidingen werd op geslokt. Toch is dat niet alleen de drijfveer van zijn toewijding aan Heineken geweest. Een leraar, die zijn leerlingen pas volleerd zag wan neer zij kans zagen in die tijd een baan bij Heineken te krijgen, heeft dit zeker niet aan dovemansoren gezegd. Tot slot bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. 14

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 16