Het Casteilo bij Massafra, dat op zon- en feestdagen door schijn werpers prachtig wordt verlicht. van het mijn en dijn liggen hier nu eenmaal enigszins anders. Met ge wone oplettendheid en zich reken schap geven, waar en hoe men bij voorbeeld zijn wagen parkeert, heeft men van diefstal geen last. Het is zeker geen reden om een bezoek aan deze interessante en mooie streek achterwege te laten. Toegegeven, het is een beetje uit de buurt. Nu er echter al talloze landgenoten zijn die zich naar Zuid-Slavië en Grieken land wagen, mag ik dit gebied toch ook onder uw aandacht brengen. U slaat dan namelijk twee vliegen in een klap. Niet alleen bezorgt u uzelf een ongemeen boeiende vakan tie, maar u krijgt bovendien een indruk van wat Heineken ook doet buiten onze deuren. Een olijfboom, een in het Zuiditaliaanse land schap veel voorkomende boom. terugkeren van hun werk op het land. In een onafgebroken rij van honderden hoge tweewielige wagens, beschilderd in bonte kleuren, komen ze dan naar boven rijden. Hoewel ook paarden in deze rij meelopen, worden de meeste wagens getrokken door muilezels, terwijl vrijwel iedere wagen vergezeld gaat van een luid keffend hondje, dat tussen de wielen van de wagens meeloopt. Voor de inwoners van Massafra is dit minder aantrekkelijk, omdat in de eerste plaats het gewone verkeer bijna on mogelijk wordt. De boeren nemen steeds de buitenkanten van de haar speldbochten op de weg naar boven om hun trekdieren te sparen(!) en belemmeren daardoor ander verkeer. de stad gedurende de zomermaanden een ware vliegenplaag. Uit het voorgaande blijkt dat een bezoek aan Massafra voor de belang stellende toerist zeker de moeite waard is. Een andere gunstige om standigheid is, dat het hier in de zomer altijd mooi weer is. Wel kan het ons nu en dan wel eens een beetje te warm zijn, maar de zee is vlakbij en men heeft hier nog een rustig en onbedorven strand, waar het goed toeven is. Over het algemeen wordt men vriendelijk en voorkomend be handeld, al kan de Italiaan wel eens een weinig al te nieuwsgierig zijn. Ook moet men steeds op de hoede zijn voor diefstal. Toch is stelen niet een algemene trek, maar de begrippen Maar bovendien veroorzaakt al deze levende have binnen de muren van 12

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 14