AMSTERDAM eerste palen voor nieuw ketelhuis WIE HEEFT IETS VOOR ONS? Rotterdamse bazen bezochten Amsterdamse brouwerij Familie-excursies te Rotterdam Op het terrein van onze Amsterdamse brouwerij is men enige tijd geleden begonnen met het slaan (in dit geval „pulsen") van de eerste palen voor het nieuwe ketelhuis, dat straks een geheel zal vormen met de bestaande machinekamer. Het nieuwe ketelhuis wordt opgetrokken in de ruimte tussen de machinekamer en het oude ketelhuis, dat gedoemd is te zijner tijd te verdwijnen. In verband met de aangrenzende gebouwen kan men niet op de gebruikelijke wijze heien, maar moet men de palen (in totaal 23) met behulp van een hydraulische installatie in de grond drukken (pulsen). In het nieuwe ketelhuis, dat men begin volgend jaar in gebruik denkt te kunnen nemen, zullen drie eveneens nieuwe ketels worden opgesteld. Sinds lang bestaat de wens te komen tot een inven tarisatie van historische bescheiden en voorwerpen, die in ruime zin betrekking hebben op ons bedrijf. Bij de eerste naspeuringen zijn reeds verscheidene voorwerpen en attributen tevoorschijn gekomen, die vroeger bij Heineken gebruikt werden, zoals een gistpeer, een moutschep en allerlei ander gereedschap. Ook historische documenten, oude foto's en dergelijke bleken her en der „verborgen" te zijn. Wellicht echter bevinden zich op plaatsen, die ons nu nog niet bekend zijn, nog voorwerpen of bescheiden van historische waarde. Gaarne zouden wij een beroep willen doen op een ieder, die meent ons waardevolle tips op dit gebied te kunnen geven. Wij zouden het op prijs stel len als u in dat geval de heer Mollerus te Amsterdam schriftelijk of telefonisch (toestel 82) op de hoogte wilt stellen van hetgeen u weet of misschien heeft. Op 3 februari jl. bracht het Rotterdamse bazencorps, samen met enkele staffunctionarissen, een bezoek aan onze brouwerij in de hoofdstad. In 't Roeischip werd het gezelschap door de bedrijfsleiding ontvangen, waarna een rondleiding door de brouwerij volgde. Hierbij genoot vanzelfsprekend de nieuwe bottelarij de meeste belangstelling (zie de foto). Na afloop praatten de bezoekers met hun gastheren in 't Roeischip onder een glaasje bier nog wat na. Tot besluit van deze geanimeerde middag gebruikte men in de raadskelder gezamenlijk een maaltijd. Vorige maand is men in Rotterdam weer begonnen met het houden van de zogeheten familie-excursies, waarvan er inmiddels reeds vier hebben plaatsgevonden. Het doel van deze excursies is de huisgenoten en familieleden van onze werknemers bekend en enigszins vertrouwd te maken met het werk, dat hun man, vader, respectievelijk verloofde bij Heineken verricht. Van een van deze groepen maakten wij een plaatje op de trap naar de bottelarij. i

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 8