Na de overdracht poseerde de familie Gillis met hun nieuwe viervoeters, die hen door heel Europa heen naar Moskou, en terug, zullen brengen voor de fotografen. De kinderen zijn (v.l.n.r.) George (9), Janet (12), Carol (17) en Barbara (16). De oudste zoon Alan (18) en dochter Lee-Ann (20), die nog in Amerika zijn, zuilen zich op een gegeven moment bij het gezin voegen. kelder nog het een en ander over hun ervaringen en hun plannen. De huifkar bleek met opzet geen ver warming te bezitten, want door de overgang van warmte naar koude zouden haar bewoners anders te vat baar worden. Tijdens de vorige reis is iedereen gelukkig steeds gezond ge bleven. Behalve een goede gezondheid is ook een goede onderlinge verstand houding echt wel noodzakelijk bij een dergelijke onderneming. Om deze te bewaren is door de ouders de regel ingesteld dat rustverstoorders al lopende naast de wagen hun boosheid mogen uitvieren. Geëscorteerd door de bereden politie en voorafgegaan door de T-Ford trok de stoet door Amsterdam. Nadat druk over en weer handen waren geschud en veel goede wensen en uiteraard enig bier aan de familie waren meegegeven, trok een kleine karavaan de poort van de brouwerij uit. De huifkar werd geëscorteerd door enige leden van de bereden politie en onze T-Ford, die hen tot de grens van de stad uitgeleide deden. De familie hoopt in ongeveer zes maanden tijds Moskou te bereiken. Zij zijn nu in Frankrijk en gaan via Italië, Griekenland en Bulgarije, rond de Zwarte Zee naar Odessa en Mos kou. Wij wensen ze van harte toe dat zij steeds vriendelijke mensen ontmoeten zullen en dat hun reis voorspoedig zal verlopen. Portier De Vries (I.) en zijn collega Broers waren behulpzaam bij het inladen van het bier. voor de reis van Amsterdam naar Moskou. Deze fraaie, nog jonge paarden, Vera en Marian geheten, werden gefokt door de heer Brooymans te Oud Vos- semeer in Zeeland. De heer Brooy mans gaf ze eerst nog les om ze te wennen aan de wagen en het verkeer. Daarna kwamen ze in de Heineken stal, waar zij onder de goede zorgen van onze koetsiers hun „einddiploma" haalden in de drukte van het Amster damse centrum. Geheel paraat voor de grote tocht, die 's middags om één uur zou be ginnen, werden Vera en Marian op vrijdag, 28 februari jl. onder grote belangstelling van fotografen, journa listen, televisieverslaggevers en Hei neken mensen officieel overgedragen aan de familie Gillis, die ze met grote vreugde in haar midden opnam. Op de persconferentie, die hierna volgde, vertelde vader Gillis in de raads- wijze leren kennen. De eerste sug gestie daartoe ging uit van een Amerikaanse senator. De huifkar werd overgevaren, maar de paarden konden helaas niet mee. Dat was een grote tegenvaller. Toen werd er met Heineken gepraat en het resultaat was een span prach tige Zeeuwse kampioenstrekpaarden

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 7