dubbeling van de capaciteit van de Amsterdamse brouwerij zal opleveren. Hij wees er op, dat we dan in deze, bijna een eeuw oude brouwerij een modelbedrijf zullen hebben, dat we met trots aan iedereen kunnen laten zien, zowel aan leken als aan inge wijden. De heer Feith sprak tenslotte de hoop en verwachting uit, dat de samen werking, door hem reeds gememo reerd, ook in de komende jaren be stendigd zal blijven. Met een beroep op het personeel van de bottelarij aan de nieuwe machines dezelfde toewijding te betonen als aan de oude, zodat een zelfde fraai rendement bereikt zal worden, besloot hij zijn toespraak om vervolgens met de reeds vermelde eenvoudige ceremonie het nieuwe bottelbedrijf officieel in wer king te stellen. Enkele bijzonderheden In aansluiting op hetgeen door de heer Feith in zijn toespraak reeds werd genoemd, kunnen wij omtrent de nieuwe bottelarij nog de volgende bijzonderheden vermelden. Bij de kistenbanen zal nog een plateau worden geïnstalleerd, dat de werk wijze bij het plaatsen van de kisten met lege flessen op de transportband zal vereenvoudigen. Dit plateau zal namelijk, terwijl de kisten van de pallets worden genomen, langzaam mee omhoog gaan. De twee wasmachines zijn van een voor Heineken nieuw type. Het zijn zg. duplomachines, dat wil zeggen dat zij als het ware uit twee helften bestaan, die ieder apart kunnen wer ken. Iedere helft van elke wasmachine heeft aansluitend één vulmachine. De ene, door de heer Feith in zijn toe spraak genoemde vulmachine, die wij op proef hebben, is in zoverre van een bijzonder type, dat zij belangrijk meer flessen per tijdseenheid kan vullen dan de gebruikelijke machines. Voorts kunnen wij nog vermelden, dat de aantallen lege kisten, de flessen in de vulmachines, alsook de volle kisten met behulp van een telappara- tuur worden vastgelegd, terwijl tevens de oorzaken van voorkomende sto ringen worden geregistreerd. De plafonds van de eerste en tweede verdieping zijn van een speciale laag voorzien, die dient om zowel het geluid te verminderen als om condens- en schimmelvorming tegen te gaan. Aan de kapconstructie zijn verrolbare steigers aangebracht, die reparaties Het officiële gedeelte werd besloten met een geanimeerde bijeenkomst in 't Roeischip, waar p:of. Plock namens Holstein Kappert (leve- lanciers van de was- en pasteuriseermachines) de heer Feith een bronzen mijnwerkersbeeldje aanbood. Met het doorknippen van een lint stelde de heer Feith de nieuwe bottelarij officieel in bedrijf. betekent. Hetzelfde is het geval met een van de vier vulmachines, die door de leverancier op proef is geleverd. „Vermeldenswaard is verder nog", aldus de heer Feith, „dat in deze bottelarij het vraagstuk van de ge luidshinder naar binnen en naar bui ten op wetenschappelijke wijze is aangepakt. Ook de hygiëne heeft natuurlijk de volle aandacht gehad. De kleed- en wasruimten voldoen dan ook aan de allerhoogste eisen, die gesteld kunnen worden." De totstandkoming van deze bottelarij noemde de heer Feith de afsluiting van een belangrijke fase in het master- plan, het plan, dat in 1966 voltooid moet zijn en dat praktisch een ver sam»"" ties, die nodig waren om tot het eindresultaat te komen. „En zo staat er dan", vervolgde de heer Feith, „een nieuw gebouw, dat van binnen en van buiten een belang rijke verfraaiing betekent van ons complex. De gevel met zijn kleuren en levendige etalagefront is bepaald een aanwinst voor de Ferdinand Bol straat, waarover niet alleen wij ver heugd zijn. Wat de inhoud van het gebouw be treft, heeft het samenspel tussen de mannen van de praktijk in Amster dam en de mannen van de technische „know-how" in Rotterdam een bot telarij doen ontstaan, die het aller beste beoogt te zijn van wat er op het ogenblik te krijgen is." De heer Feith vestigde vervolgens de aandacht op de nieuwste was- en pasteuriseermachines, die in de bot telarij geïnstalleerd zijn en op de in bestelling zijnde palletizer, die de laatste ontwikkeling op dit gebied Na de inbedrijfstelling volgde een rondgang door de nieuwe bottelarij. Op de foto van rechts naar links de heren Feith, Goos, Heine ken, Wittert, Ton, Honig, Diekema en Vester- gaard. 's Middags werd het personeel in de gelegen heid gesteld met de nieuwe aanwinst van de brouwerij kennis te maken. en onderhoud aan de verlichting en dergelijke vergemakkelijken. De indeling van de eigenlijke bottelarij is ongeveer als in Den Bosch, met aan één zijde een bordes en een tussen- bordes in het midden. Om het aanzicht van de gevel in de Ferdinand Bolstraat te verleven digen zijn aan de straatzijde zes vitrines aangebracht, waarvan de inrichting door onze afdeling reclame is verzorgd. De bouw van de nieuwe bottelarij, die uit staal en beton is opgetrokken en die op 209 palen rust, heeft onge veer twee jaar in beslag genomen. De bouwdirectie werd gevoerd door het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey, de architecten waren ir. F. W. de Vlaming en ir. H. Salm. 3

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 5