HEINEKEN KREEG DE SIJTHOFF-PRIJS Voor het heste jaarverslag samen met A.K.U. en N.R.C. Winnaar Dr. H. P. Heineken-prijs 1964 aangewezen Door een commissie uit de Afdeling Natuur kunde van de Koninklijke Nederlandse Aka- demie van Wetenschappen is professor dr. E. Chargaff van de Columbia University, New York, aangewezen als winnaar van de dr. H. P. Heineken-prijs 1964. Deze aanwijzing is gebaseerd op professor Chargaff's zeer fundamentele onderzoekingen op het gebied van de biochemie. De uitreiking van de prijs zal eind juni a.s. plaatsvinden in een bijzondere bijeenkomst van de Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. In aanwezigheid van Z.K.H. Prins Bernhard vond op de tiende jaarlijkse ontmoeting tussen beurs en bedrijfs leven, dinsdag 3 maart jl. te Amsterdam gehouden, de uitreiking van de Henri Sijthoff-prijs 1963 plaats. Deze onderscheiding wordt telkenjare, dit keer voor de tiende maal, toegekend voor het beste jaarverslag van die Nederlandse bedrijven, wier aandelen aan de Amster damse effectenbeurs worden genoteerd en die aan de daartoe gestelde eisen voldoen. De prijs, die beschikbaar werd gesteld door de heer H. A. H. Sijthoff, algemeen directeur van de N.V. Hendrik Sijthoff's Financieele Bladen en uitgever van het Financieele Dagblad, bestond uit een bronzen muur plaquette naar een ontwerp van de Haagse beeldhouw ster Grada Rueb. De commissie, die zich had belast met de beoordeling van de jaarverslagen, werd gevormd door de heren J. C. De voorzitter van de beoordelingscommissie, de heer J. C. van Marken, overhandigde de prijs. van Marken, voorzitter van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, A. M. Prinz, voorzitter van de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en J. M. G. van I.anschot, voorzitter van de Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de provincie te 's-Gra- venhage. De Henri Sijthoff-prijs 1963 werd toegekend aan de Algemene Kunstzijde Unie N.V., Heineken's Bierbrou werij Maatschappij N.V. en de Nieuwe Rotterdamse Courant N.V., die respectievelijk voor de derde, de eerste en de tweede maal deze onderscheiding ontvingen. Het betrof het jaarverslag over het boekjaar 1961-1962. De heer Feith, die namens ons concern de prijs uit handen van de heer Van Marken in ontvangst nam, sprak mede namens de twee andere prijswinnaars een kort dankwoord. Daarin zei de heer Feirh onder meer een posthume hulde te willen brengen aan het onlangs overleden lid van de raad van bestuur van Heineken, de heer Land, die juist voor dit verslag zoveel ideeën over de presentatie van de cijfers, maar ook over de tekst, had ontwikkeld. Z.K.H. Prins Bernhard met de drie prijswinnaars van het beste jaar verslag, jhr. P. R. Feith, F. Baas (N.R.C.) en drs. M. M. Sweers (A.K.U.).

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 3