Uitbundige stemming op het mi-carême Halfvastenbalin Bossche bedrijfskantine bus haalt, is ons programmaboekje voor de tweede Heineken wandel tocht al verschenen. Het is de be doeling dat deze boekjes vóór Pasen aan belangstellenden worden toege zonden. Ook door middel van affiches en artikelen in enkele dagbladen zal de aandacht op deze tocht worden gevestigd. Vanzelfsprekend worden ook onze Amsterdamse en Rotter damse collega's van alle bijzonder heden omtrent de Bossche wandel tocht tijdig op de hoogte gesteld, voorzover zulks nog niet is gebeurd, wanneer u dit verhaal onder ogen krijgt. Met de raad om zaterdag 25 april 1964 te reserveren voor deelname aan de Tweede Heineken Voorjaars wandeltocht in Den Bosch, besluit ik dit artikel en heet u namens het bestuur reeds bij voorbaat van harte welkom in Brabant's hoofdstad! L. J. van Rhijn, voorzitter Wat was iedereen toch blij, dat zijn neus van voren zat en niet opzij! Dit bleek overduidelijk op het door onze personeelsvereniging georgani seerde Halfvastenbal in een vrolijk versierde bedrijfskantine van onze Bossche brouwerij op zaterdag 7 maart j.l. De organisatoren kunnen terugzien op een bijzonder geslaagde avond, hetgeen wel blijkt uit enkele hierbij geplaatste foto's. De ware „leut" brak om ongeveer half negen los met de komst van Z.K.H. Prins Dontolino VI, de carnavalsprins van Eindhoven. Maar Zijne Hoogheid kwam natuur lijk niet alleen! De Raad van Elf, de Prinsengarde, de voor veel herrie zor gende muziekgarde en zelfs een Buut- redner! Nadat de Prins, omringd door zijn Raad van Elf, op het po dium had plaats genomen, heette de vice-voorzitter van de personeels vereniging, de heer Sikking, die we gens ziekte van de voorzitter, de heer Van der Geld, diens taak waarnam, het gehele carnavaleske gezelschap van harte welkom, daarbij de wens uitsprekend, dat de bedoeling van deze avond door iedereen zou wor den begrepen: het deelnemen aan een echt jolig Halfvastenbal op ware carnavalsmanier. Nu, die wens is zeker vervuld, want ze konden er wat van, die Bosschenaren! In zijn antwoord sprak Prins Dontolino VI er zijn grote vreugde over uit, dat de personeelsvereniging van Heineken hem met zijn gevolg had uitgenodigd om dit Halfvastenbal nog meer luis ter bij te zetten. Het was de Prins dan ook een groot genoegen de be stuursleden de prinselijke onderschei dingen toe te kennen, die bij derge lijke gelegenheden worden uitgereikt. Ook onze Bossche bedrijfsleider, ir. Ten Bruggen Cate, mocht de ver sierselen van de onderscheiding in ontvangst nemen. Uit hoofde van „trouwe dienst" viel deze eer tevens te beurt aan de altijd hulpvaardige Harry Beekmans, werkzaam bij de afdeling interne dienst, speciaal in de bedrijfskantine. Proficiat Harry! Tenslotte werd ook de heer Heller Sr. onderscheiden, als oud-Eindhovenaar! De Prinsengarde oogstte veel succes met haar optreden, evenals de leden van de Muziekgarde. Het was jam mer, dat de voordracht van de Buutredner niet door iedereen even goed gevolgd kon worden, hetgeen te wijten was aan de niet goed func tionerende geluidsinstallatie. Er waren echter nog enkele andere personen, die wat ten gehore brach ten, geen out-siders, maar puur Hei neken mensen! Deze schetterende mu zikanten waren enkele leden van ons befaamde tamboerscorps. Uit een gesprekje, dat ik met een hunner, de heer W. Doomernik, na derhand had, bleek, dat er plannen bestaan om tot de oprichting te ko men van een blaasorkest, dat zich speciaal toelegt op het spelen van Beierse muziek (om misverstanden te voorkomen: geen hoempa!). Momen teel hebben 13 leden van het tam boerscorps reeds min of meer een blaasorkest gevormd overigens in uit stekende „harmonie" met het tam boerscorps zelf. Als dirigent van dit orkest „in oprichting" treedt de heer Doomernik op. Voorlopig zal dit orkest als onderdeel van het tam boerscorps optreden. Misschien zal het in de toekomst kunnen uitgroeien tot een aparte onderafdeling, maar zover is men beslist nog niet! De leden van dit in oprichting zijnde blaasorkest, die tijdens het Halfvastenbal als een soort boerenkapel voor het voetlicht traden, hebben in elk geval ruim schoots hun aandeel geleverd in het welslagen van dit bal, dat omstreeks één uur moest worden beëindigd, te vroeg naar de zin van velen. vRh HEINEKEN TAMBOERCORPS PRESENT BIJ CARNAVAL 1964 Het is min of meer traditie geworden, dat ons tamboercorps aan de carnavalsviering een be langrijke (muzikale) bijdrage levert. Zo ook dit jaar. En dan niet alleen in 's-Hertogenbosch (in deze dagen juister aangeduid met Oeteldonk), maar ook in Maastricht, dat in de carnavals- tijd voorzover bekend geen naamsverandering ondergaat. Op carnavalszondag heeft ons tam boercorps, vanzelfsprekend vergezeld door William Hops, de nieuwe mascotte die er zijn mag, aan de carnavalsoptocht in Limburgs hoofdstad deelgenomen, en aldaar een uit stekende indruk achtergelaten. Voor het eerst was het corps deze dag uit gerust met de nieuwe capes, zodat het geheel er nog fraaier uitzag. In de avonduren heeft de in oprichting zijnde" blaaskapel, voortgekomen uit het tamboercorps, hier en daar nog eens een behoorlijk nummer tje weggegeven. En neemt u maar gerust aan, dat onze blazers daarbij hun uiterste best gedaan hebben! Het was reeds carnavalsmaandag, om precies te zijn kwart over drie in de vroege morgen, toen ons corps bij de brouwerij arriveerde, wel enigszins vermoeid, maar voldaan. Die vermoeidheid bleek evenwel geen beletsel te zijn om 's middags al weer aangetreden te staan voor deelname aan de grote carnavals optocht in Oeteldonk, waarmee evenals vorige jaren veel succes werd geoogst. Het waren twee onvergetelijke evenementen voor ons, ik durf het gerust te zeggen, lang zamerhand beroemd geworden tamboercorps! vRh De Prinsengarde. De uitreiking van de onderscheidingen door Prins Dontolino VI aan ir. Ten Bruggen Cate en Harry Beekmans. Het Heineken blaasorkest (in oprichting) in actie! 21

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 23