VAN ONZE VERENIGINGEN NIEUWS VAN HET BILJARTFRONT Zaterdag 1 februari j.l. zijn de laatste wedstrijden in de onderlinge winter competitie gespeeld. De kampioen van ploeg A, Streuper, moest deze dag aantreden tegen de kampioen van ploeg B, Grimme, met als inzet de jaarlijkse wisselbeker. Na span nende strijd men kon een speld horen vallen moest tenslotte Grimme de eer en de beker aan Streuper laten, die dit seizoen zijn partijen beheerst en rustig heeft ge speeld en zeker deze prijs verdiende. Ook de prestaties van Zijlmans en Key mogen niet onvermeld blijven. Zijimans, die vanwege zijn leeftijd een bril wil aanschaffen (hij ziet de ballen niet zo best meer) ging on danks dat in één competitie 37 ca ramboles op zijn reeds hoge gemid delde vooruit. Waar moet dit ein digen als hij straks dank zij een bril de ballen beter gaat zien? Key heeft in onze vereniging gezorgd voor een primeur; hij presteerde het om alle vriendschappelijke wedstrij den en die voor de Bedrijfs Biljart Bond te winnen. Onze gelukwensen en, ga zo door Key! Zaterdag 15 februari is een begin gemaakt met de nieuwe handicap competitie. De bedoeling hiervan is de spelers met een lager gemiddelde door het kweken van meer vechtlust op een hoger gemiddelde te brengen. In de wedstrijden van de B.B.B. gaat het naar wens, alle spelers doen hun best, al hebben sommigen nog last van lakenkoorts. Uit de zes gespeelde wedstrijden be haalde Heineken vijftig punten en hiermede stonden wij op de derde plaats met slechts twee punten ach terstand op nummer twee, Hudig en Veder. Om zeker te zijn dat wij deze derde plaats in het eindklasse ment behouden, zullen wij in de nog resterende drie uit- en drie thuis wedstrijden, zeven punten, dus in totaal zeven en vijftig punten moeten behalen. Inmiddels hebben wij uit een wed strijd tegen Wilton reeds één van de zeven punten binnen; het volgende slachtoffer zal Sunlight zijn. In de afgelopen weken speelden wij vriendschappelijke wedstrijden tegen Swarttouw, Kunst en Vriendschap en Frenk. De binnenkort te spelen wedstrijd tegen Heineken Amsterdam zien wij met verlangen tegemoet. Waar blijft Heineken Den Bosch met zijn biljarters? Ook daar zijn goede spelers en ik zou zeggen „GA ER EENS UIT (met Heineken) GOED VOOR U". Onze secretaris, de heer J. Hirt, heeft te kennen gegeven zijn functie te wil len neerleggen. Namens leden en be stuur bedanken wij hem voor het geen hij voor de vereniging heeft gedaan en wij hopen dat hij nog jaren als actief lid zal blijven bil jarten. Zijn taak zal door onderge tekende worden overgenomen. Ten slotte namens de biljartvereni ging een vriendelijk verzoek aan allen, die van de biljarts gebruik maken zuinig op de tafels te zijn en niet te roken boven de lakens. Uw collega's-biljarters zullen u er dankbaar voor zijn. De Geus. REISVERENIGING VERS VAN 'T VAT Op zaterdag 15 februari hebben wij weer onze jaarlijkse contactavond gehouden. Onze voorzitter, die de avond met een korte toespraak opende, toonde zich verheugd over de grote opkomst. Hij hoopte dat ieder zich als vanouds zou amuseren. De muziek werd verzorgd door het trio Reis, een prima dansbandje, dat een reeks gezellige nummers ten beste gaf. Verder werden er, zoals op deze avonden gebruikelijk is, de nodige spelletjes gedaan, die de deelnemers veel plezier bezorgden. Met het op treden van onze voorzitter, die in een lichtgevend costuum danste en met het houden van een aardige tombola werd deze contactavond besloten. Ons volgende evenement is de jaar lijkse busreis, die zal worden gehou den op 5 juli 1964. W. F. C. van Otterloo, secr. HET IS WEER TIJD VOORWANDELEN! Terwijl ik deze regels schrijf is de temperatuur, vooral 's morgens, nog zodanig dat men de winterjas niet graag aan de kapstok laat hangen. En toch, het officiële begin van de lente is al in zicht, waarmee ik maar wil zeggen, dat het wandelseizoen ook weer voor de deur staat! Wan neer u dit stukje leest, zullen de leden van onze wandelsportvereniging on getwijfeld al weer hebben deelge nomen aan de een of andere tocht. Ook onze Rotterdamse wandelcolle ga's hebben inmiddels misschien een aantal kilometers „genomen"! Beste vrienden, wij wensen jullie een pret tig en succesvol wandelseizoen toe. Een vastomlijnd wandelprogramma is voor onze Bossche wandelaars nog niet opgesteld, maar er is één wan deltocht, waaraan de Bosschenaren zelf beslist niet deel (kunnen) nemen nl. de Tweede Heineken Voorjaars wandeltocht in 's-Hertogenbosch en omgeving, welke tocht door hen wordt georganiseerd op zaterdag 25 april a.s.! De voorbereidingen daartoe zijn mo menteel in volle gang en het bestuur van de Bossche wandelsportvereni ging kan u verzekeren, dat al het mogelijke zal worden gedaan om te trachten deze tweede Heineken wan deltocht, evenals vorig jaar, in alle opzichten te doen slagen. Het bestuur is de directie ten zeerste erkentelijk, in de eerste plaats voor de verkregen toestemming om voor de tweede maal in successie een wan deltocht te organiseren, en in de tweede plaats voor de grote mede werking, die het bestuur in deze van directiezijde mag ondervinden. Het is helaas voor het bestuur niet mo gelijk een zeer belangrijke factor die voor het welslagen van de wandel tocht van zo'n grote betekenis is, nl. de weersomstandigheden, in de hand te hebben. Wat dit betreft kon het 't vorig jaar bijna niet beter en zullen we dus maar hopen, dat de weer goden ons ook dit keer gunstig gezind zijn! Namen er aan onze eerste tocht ongeveer 1.000 wandelsportliefheb bers deel, het bestuur hoopt dat dit aantal op de tweede tocht niet alleen zal worden geëvenaard, maar zelfs nog zal worden overtroffen. En het spreekt wel haast vanzelf, dat wij op onze Rotterdamse wandel vrienden, evenals in 1963, rekenen. Doch evenzeer op onze Amsterdamse collega's, die wij ook zo gaarne zul len begroeten. Reeds gaven zich vele Bossche collega's op om ons op de „grote dag" met raad en daad ter zijde te staan. Het bestuur is hen daarvoor zeer dankbaar, want er komt echt wel iets kijken om alles vlot te doen verlopen. Op het moment, dat u dit nummer van Vers van 't Vat uit uw brieven- 20

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 22