DANKBETUIGINGEN 'Pij jl* Afscheid P. ZALMSTRA Afscheid M. VAN HOOYDONK Vrijdag 28 februari jl. nam de heer P. Zalmstra afscheid van onze brou werij te Amsterdam. De afscheids receptie vond plaats in 't Koelschip, dat grotendeels gevuld was met col lega's uit zijn afdeling, de bottelarij. De heer Goos wees er op, dat we hier nu eens iemand in ons midden hadden, die niet veertig of meer jaren in onze dienst was geweest, maar iemand, die Met een geestdriftig „Hoog het glas!" nam de heer P. Zalmstra afscheid van de brouwerij te Amsterdam (28 februari 1964). eerst eens wat meer van de wereld had gezien. De heer Zalmstra heeft namelijk onder andere negen jaar als eerste kok gevaren en daarna aan de wal vele jaren een melkzaak gedreven. Ondanks zijn indiensttreding op latere leeftijd had hij zich bij het werk in de bottelarij wonderlijk snel aange past. Ook zijn directe chef, de heer Zout man, sprak woorden van dank en waardering tot de scheidende heer Zalmstra, wiens goede eigenschappen hij belichtte en tot voorbeeld van de jongeren stelde. Namens het personeel overhandigde de heer Mulder, na een geestige toe spraak, een polshorloge met inscriptie, evenals een door de heer Kleton ver vaardigde oorkonde, waarop de over gang van de heer Zalmstra van melk naar bier was afgebeeld. Na het dankwoord van de heer Zalm stra bleef men bij een glaasje bier nog enige tijd gezellig bijeen. Allen, die ons tijdens de langdurige ziekte van mijn man en bij de 1 begrafenis zoveel attenties en medeleven hebben geschonken, wil ik hierbij van harte dankzeggen. Judith Vidor-Erdèsz André Mede namens mijn vrouw en kin deren wil ik allen hartelijk danken voor het prachtige cadeaudat ik bij mijn afscheid op 30 december 1963 mocht ontvangen en voor de vele blijken van belangstelling, die ik bij deze gelegenheid mocht ondervinden. M. W. Meylink Eveneens op vrijdag 28 februari 1964 nam de brouwerijgemeenschap in Rotterdam afscheid van de heer M. van Hooydonk. Opnieuw zagen wij een van onze oudgedienden vertrek ken en opnieuw werd het groepje van hen, die veertig of meer jaren in Heineken dienst zijn, kleiner. De heer Van Hooydonk kon bij zijn afscheid terugzien op 43 dienstjaren. Een groot gedeelte daarvan is hij in de tapkelder werkzaam geweest. De laatste jaren maakte hij deel uit van het magazijnpersoneel en dat hij ook in deze afdeling een gewaardeerde kracht was, bleek uit de woorden van zijn chef, de heer Verkerk. Aan het slot van zijn toespraak, waarin hij de meest markante punten uit het leven en de loopbaan van de heer Van Hooydonk belichtte, overhan digde de heer Verkerk namens de afdeling het afscheidsgeschenk, samen met een door de collega's gemaakt gedicht, dat de heer Van Hooydonk, tot groot plezier van de aanwezigen en ook van hemzelf, hardop voorlas. Het cadeau bestond uit enkele uitrus tingsstukken voor de liefhebberij (hengelen) van de heer Van Hooy donk. Namens zijn vakorganisatie ontving hij vervolgens uit handen van de heer Kort de gebruikelijke taart. Aan deze afscheidsreceptie in Hol- landia was een ontvangst bij de be drijfsleiding voorafgegaan, waar de heer Van Rossem de scheidende heer Van Hooydonk dankte, mede namens de directie, voor de vele goede dien sten de brouwerij bewezen. Gaarne wil ik, mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank be tuigen aan directie, bazen en col lega's voor de vele blijken van belangstelling en voor de mooie cadeaus, die ik bij mijn afscheid van de brouwerij te Rotterdam mocht ontvangen. M. van Hooydonk Li Eveneens op 28 februari jl. ging de heer M. van Hooydonk, een van de oudgedienden van de Rotterdamse brouwerij, met pensioen. Hier leest hij het gedicht voor dat behoorde bij het cadeau namens het personeel van het magazijn. DIVERSE VAATJES (Gratis advertenties van en voor het personeel. Opgaven indienen bij de redactie Rotterdam, onder vermelding van naam, brouwerij, telefoonnummer of (tevens) het volledige huisadres). WONINGRUIL. Gevraagd door bejaard echtpaar een benedenhuis in rustige buurt; huur plm. 65,per maand. Aangeboden een 2-kamerwoning in de Kinkerstraat, huur 8,75 per week. A. J. A. Berends, Kinkerstraat 140 II, Amsterdam. 17

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 19