Mr. E. F. C. Obi, een van de directeuren van Nigerian Breweries Ltd. Dit artikel werd, ons welwillend verstrekt door de Public Relations afd. van de United Africa Co. Ltd. De brouwerij bij Lagos. Een hoekje van de bar, waar de bezoekers kennis kunnen maken met het bier ot met een van de frisdranken van Nigerian Breweries Ltd. goede kans bestaat dat deze regering de meest stabiele regering van Afrika zal worden. Al is Nigeria ook verdeeld wat betreft stam, politiek en godsdienst, liet vertoont tenminste in één opzicht een sterke eenheid en wel ten aanzien van haar ver wachtingen voor de toekomst. Om het industrialisatie proces te bespoedigen, heeft Nigeria getracht leningen van landen overzee te verkrijgen; het heeft buitenlandse zakenlieden welkom geheten, particuliere beleggers aan gemoedigd en zichzelf zeer aanzienlijke opofferingen getroost. Het resultaat is geweest dat er meer betrek kingen voor de inheemse bevolking beschikbaar zijn, dat er gelegenheid is nieuwe ambachten te leren en kennis te verwerven en dat er welvaart is ontstaan voor het nieuwe loontrekkende deel van de bevolking. Ter ondersteuning hiervan heeft er een grote ontplooiing van andere diensten en faciliteiten plaats gevonden, die de Nederlander in vele gevallen als vanzelfsprekend aanvaardt, maar die voor de Nigeriaan nieuw kunnen zijn. Het onderwijs lager, middelbaar, technisch en univer sitair heeft voorrang gekregen. Plannen voor grote, nieuwe gebouwen getuigen van het groeiende tempo van handelsbedrijvigheid. Medische diensten en ziekenhuizen worden uitgebreid. Desondanks blijft Nigeria het land van contrasten. Plaatselijke markten zijn nog steeds het arbeidsterrein van de gehaaide vrouwelijke handelaren in het zuiden, in wier handen een groot deel van de handel van het land is geconcentreerd. Het zijn prachtige, schilder achtige figuren en de waar die zij verkopen is al even prachtig, kleurig en oneindig gevarieerd als zij zelf; zij verkopen sigaretten voor een penny per stuk, lekkernijen

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 12